Biatlon. Na programu byly individuální závody 88 účastníků - chlapců na 12,5 km a dívek na 10 km. V chlapecké kategorii získal zaslouženě zlato Matthias Dorfer z Německa. Nejlepším českým závodníkem se stal Lukáš Jíra, který byl na 16. místě. Zlatou medaili v kategorii dívek získala německá závodnice Laura Dahlmeierová, která za sebou nechala dalších 78 soupeřek. Kristýna Černá, nejlepší Češka, obsadila celkově 8. příčku.

Sprint klasicky. Druhým dnem pokračovaly soutěže v bílé stopě ve sprintu na trati 1,15 km. Na začátku závodu bylo na startu 79 závodnic, ve finále si to poté rozdala elitní třicítka. Sprint skončil triumfem švédských závodnic. Zlato brala Stina Nilssonová. Stříbrnou medaili vybojovala její krajanka Henrikssonová, která již má ve sbírce zlato z klasického závodu na 7,5 km.

Se čtyřnásobným českým zastoupením odstartovala divácky atraktivní část, finále se však muselo obejít bez české účasti. Nejlepší z domácích Karel Píč skončil ve čtvrtfinále na 23. pozici. Jasným vítězem se stal Lindvall z Finska.

Obří slalom. Na start se za ideálních slunečných podmínek postavilo rekordních 101 sjezdařů. Papírovým favoritem byl Nor Kristoffersen, který své roli beze zbytku dostál a s 50vteřinovým náskokem udržel celkové první místo. Nejlepší z Čechů byl Paulus na 34. místě. Po krátkých programech krasobruslařů skončil na skvělém třetím místě domácí závodník Petr Coufal, který se tak dnes chystá na boj o medaile. Volné jízdy chlapců se konají dnes od 9 do 14 hodin.

Svou premiéru si v Rejdicích odbyli také snowboardisté, začaly také soutěže v severské kombinaci i individuální skokanské závody.

VÝSLEDKY: Biatlon jednotlivci 12,5 km: 1. Dorfer (Německo) 38:48,8, 2. T. Bo (Norsko) 40:15,7, 3. Rees (Německo) 40:20,2, 4. Demetz (Itálie) 41:03,3, 5. Cuenot (Švýcarsko) 41:23,5, 6. Ketzer (Německo) 41:56,1, … 16. Lukáš Jíra 43:25,0, 19. Lukáš Dostál 43:33,7, 22. Tomáš Vojtík 44:32,5, 51. Adam Václavík 48:22,5 (všichni ČR) – 10 km – dívky: 1. Dahlmeierová (Německo) 36:43,6, 2. Chevalierová (Francie) 37:58,6, 3. Kajševovová (Rusko) 39:22,9, 4. Šymkovová (Bělorusko) 40:02,3, 5. Zdoucová (Rakousko) 40:16,7, 6. Pontingová (Rumunsko) 40:27,8, … 8. Kristýna Černá 40:37,5, 22. Jessica Jislová 43:07,0, 29. Veronika Havlová 43:35,0, 32. Dominika Zelinková 44:11,9 (všechny ČR).

Obří slalom – chlapci: 1. Kristoffersen (Norsko) 1:36.92, 2. Buzzi (Itálie) 1:37.43, 3. Kuukka (Finsko) 1:38.19, 4. Rauchfuss (Německo) 1:38.46, 5. Allegre (Francie) 1:38.59, 6. Gualazzi (Itálie) 1:38.88, … 34. Daniel Paulus 1:44.34, 36. Lukáš Václavík 1:45.07, 38. Jakub Pohanka 1:45.90 (všichni ČR).

Běh na lyžích, sprint klasicky: 1. Lindvall (Finsko), 2. Malcev (Rusko), 3. Metz (Německo), 4. Hoernfeld (Švédsko), 5. Ojansivu (Finsko), 6. Korolev (Rusko), … 23. Karel Píč, 34. David Nyč, 36. Petr Knop, 50. Filip Žižka (všichni ČR) – 1. Nilssonová, 2. Henrikssonová (obě Švédsko), 3. Schwarzová (Rakousko), 4. Ošepkovová (Rusko), 5. Landheimová, 6. Eriksenová (obě Norsko), … 13. Lucie Charvátová, 14. Petra Nováková, 30. Petra Hynčicová, 49. Alena Schejbalová (všechny ČR).

Hokej: Švýcarsko - Lotyšsko 4:3, Finsko - Slovensko 5:3, Česko - Slovensko 4:2, liberecký Psota dal dva góly.