Švýcar Christian Maurer byl včera v cíli náročného Red Bull X-Alps s velkým náskokem. Počtvrté za sebou. V klidu doběhl po asfaltové silnici na 10. otočný bod Peille nad Monakem. Podle pravidel Red Bull X-Alps se čas zastavuje právě tady a slet na ponton u monackého přístavu do oficiálního cíle je vlastně už jen exhibiční. Podle monackých zákonů je možné s paraglidem přistávat na pobřeží, není ale možné pořádat zde závody. Za ním skončil Němec Sebastian Huber a Rakušan Paul Guschlbauer.

Čech Stanislav Mayer je na 14. místě, do cíle mu zbývá necelých dvě stě kilometrů.

Včera po půl deváté stoupá na jihovýchodně orientovaný svah nad Chamonix, odkud se pokusí doletět co nejdále. Minul osmý otočný bod Mont Blanc a přeskok údolí nad městem Passy. Na 9. otočný bod u jezera v Annecy to bylo nějakých 40 km. Aktuální počasí v Annecy vypadalo dobře! Vítr ze západu 2 - 3 m/s a jasná obloha. Kolem 14. hodiny absolvoval Mayer devátý bod. Pěšky z Annecy do Monaka je to nějakých 363 km po svých (je to kolem 78 hodin chůze), přímo ve vzduchu to prezentuje 260 km. Ale k večeru to bylo těsně pod 200kilometrovou vzdálenost, kterou musí Mayer zdolat.

Do definitivního konce závodu zbývají nyní celá středa, čtvrtek a pátek dopoledne, kdy se přesně v poledne uzavře monacký cíl.

V nohách měl liberecký paraglidista z pondělí více jak 60 km. Včera se slušně nalítal a byl již za městem Albertville.