Už kolem sedmé hodiny ráno si užíval Stanislav Mayer chvilek pohody při snídani na 5. otočném bodu Red Bull X-Alps Cima Tosa u Brenty. Společně s ním sem dorazili i Švýcar Witschi a také Rakušan Gruber. Spolu také vytvořili silnou skupinu, která měla jediný cíl. Využít maximálně následující den a postoupit co nejdál k Monaku.

Do cíle jim pátý den ráno zbývalo 619 km. To už za sebou měli i společný slet z Brenty v 9 ráno.

Během dopoledne se k nim připojil další Švýcar von Bergen.

Mayer nestihl kvůli vichřici odletět.Rozhodli se jít kvůli celkem silnému větru dál, na lepší startovačku. Tato taktika asi nebyla nejlepší, šlo se v obrovském vedru a ještě k tomu si vybrali zkratku delší, ale o to horší!

Mayerovi trochu docházely síly, především psychické. „Na kopec vyšel o 10 minut později než Gruber a Witschi, kteří odstartovali a vytočili neuvěřitelný „kosmos" ještě v půl sedmé večer. Standovi se to již nepovedlo a padák musel zabalit, kopec sejít a počkat do dalšího dne," sdělila Denisa Mayerová z doprovodného týmu.

„Všechno zlé je k něčemu dobré. Dva ze skupinky neměli nejlepší přistání, došlo i na záložní padák, ale nikomu se nic nestalo. V tu chvíli jsme byli rádi, že Standa už ten den neletěl, dole to bylo velice turbulentní," dodala Denisa.

Někteří vychytali dobré počasí a letěli i proti silnému západnímu větru, někteří skoro 200 km. Ještě v osm večer byli ve vzduchu a dotáhli se do čelních skupin.

Závod se láme do své druhé poloviny a následující dva dny mají být silně letové a v létání se X-Alps rozhoduje.