Společně nechali za svými zády v závodě dvojic všechny zbylé reprezentace. Druhou pozici vybojovala německá dvojice Freimuth - Wünsch před třetími Poláky Michalekem a Ligockim, na stupni vítězů skončila Ukrajina, Slovensko, Rakousko i Estonsko.

Česká dvojice přitom byla poskládána až na poslední chvíli. S Martinem Koukalem se měl na startu objevit Lukáš Bauer, který se kvůli zdravotním potížím krátce před sprintem ze startu odhlásil a na jeho místo musel nastoupit Michal Šlesingr. Carlsbad Ski Sprint zavedl účastníky na třídu T. G. Masaryka, tedy do míst netradičních pro lyžařské soutěže. „V Karlových Varech se sešlo hodně diváků, kteří vytvořili skvělou kulisu.

I přes nepříznivé počasí se pořadatelům podařilo přichystat kvalitní okruh, kterému počasí neubralo na kvalitě. Závod se nám podařilo vyhrát a tak hodnotím Carlsbad Ski Sprint jako pro nás vydařený,” hodnotil vítěz poslední akce letošního roku reprezentant Martin Koukal. Ten se v těchto dnech připravuje na Jizerskou padesátku. Ta odstartuje již tradičně na začátku ledna v Bedřichově.