„Jsem moc spokojený, ze začátku jsem se totiž vůbec nemohl rozjet, ještě jsem cítil únavu z minulého náročného víkendu,“ říkal. Mezi 4915 účastníky legendárního běhu údolím Fiemme a Fassa vládlo švédské duo Ahrlin – Svärd, které spolupracovalo na špici 65 km. 33letý Jerry Ahrlin pak nastoupil v závěrečném brutálním stoupání a potřetí v kariéře si tady zapsal triumf. Navíc v úžasném traťovém rekordu pod tři hodiny času.

„Ahrlin vyrazil naplno už na startu a na pátém kiláku už měli náskok. Já se rozjel až někdy okolo 20. km u Canazei,“ vyprávěl Řezáč. Při téměř 50 km klesání mu už zase jely výborně lyže, které mu chystal elitní norský servisman Stian Gronas od firmy Madshus. Do průběžného pořadí sprinterů získal body za třetí místo na první prémii.

Závěrečné 2,8 km stoupání na Cascatu zajel Řezáč nejrychleji a získal trofej „šplhače“, v tu chvíli stáhl ztrátu na 1:30 minuty. „O prémii jsem ani nevěděl. Ale přiznám se, že víc už jsem je dotáhnout nemohl,“ dodal. „Závod byl neuvěřitelně těžkej a rychlej, rok od roku je to nabitější,“ hlásil ještě Řezáč, který tu vyhrál v roce 2005. „Dřív jsem normálně pil z cyklistického bidonu, teď jsem 35 km ani nestačil chytit kelímek s ionťákem.“

Jen vítězství, anebo bronzový stupeň. Taková je „klasická“ bilance této sezony u 37letého Řezáče. Byl třetí na Jizerské 50 a Marcialonze, vyhrál klasickou La Sgambedu a Dolomitenlauf.

V průběžném pořadí FIS Marathon Cupu se posunul na čtvrtou příčku za Itala Santuse a oba Švédy. Ve finančně lukrativním žebříčku elitní série šesti nejlepších laufů Ski Classics je druhý za Svärdem. Příštím podnikem je německý König Ludwig Lauf 6. února, Řezáčův nejoblíbenější – vyhrál tu už třikrát v letech 2004, 05 a 06.

Marcialonga, 70 km C, 4. závod FIS Marathon Cupu. Muži: 1. Ahrlin (Xtra Personel) 2:49:10, 2. Svärd (Team Exspirit/oba Švédsko) 2:49:38, 3. Řezáč (Patria Direct team/ČR) 2:50:38.

(tono)