„Zatím přichází do konce února. Pokud postoupíme do play-off, zůstane až do konce,“ potvrdil Martinec. „Jestli ale dostane nabídku ze zahraničí, nebudeme jí bránit,“ dodal. „Očekávám, že v naší mateřské školce udělá pořádek,“ dodal manažer.

To zřejmě Ritschelová potvrdila hned při svém prvním startu za TU, kdy pomohla svým výkonem porazit Střešovice na jejich palubovce 3:2. Nyní se představí divákům ve středu od 18 hodin, kdy Liberec hostí v harcovské hale UP Olomouc.

Ritschelová je v cizině od roku 1993. „Hrála jsme v Peruggii, Regio di Calabria, Bergamu a Jes, poslední rok na Mallorce španělskou ligu za Ikaro. Kromě dvou titulů v Itálii jsem s týmem získala tři italské poháry, dvakrát jsme byli ve finále Ligy mistrů, dvakrát v Poháru CEV,“ vypočítává blokařka. Ritschelové se narodil syn, proto hrála poslední sezonu na Mallorce. V létě se pak vrátila do Čech, ale bydlí v Ústí nad Labem. „Ještě jsem chtěla v Čechách volejbal trénovat a také zkusit někde hrát. Ale protože se v Ústí nic nehraje, šla jsem do Liberce. Liberci jsem se ozvala, takže mě hned kontaktovali a dohodli se. Byla jsem tam zatím třikrát na tréninku, takže jsem volejbal ještě moc neviděla,“ říká.

Přesto její zkušenosti budou týmu velice prospěšné. Její účast se zřejmě promítla i na výhře ve Střešovicích. „Nevím, jestli jsem tomu pomohla zrovna já. Jsou zde samé mladé holky, které potřebují možná trochu pomoc. Já toho na hřišti moc nevymyslím. Nejsem vyložený smečař, jsem blokařka: Ale myslím, že se holkám dá pomoct a moje účast snad bude k dobru,“ dodává Ritschelová.