Polská soutěž zahajuje slavnostním startem již v pátek 10. června ve 20 hodin, samotná rally startuje v sobotu v devět hodin ráno. Během dvou dnů absolvují posádky trať dlouhou 467 kilometrů. Rozhodovat se bude především na dvanáctí rychlostních zkouškách, které se pojedou na šesti úsecích vždy dvakrát. V sobotu i v neděli se jich jede vždy šest. Na cílovou rampu přijede vítězná posádka při dodržení časového harmonogramu v neděli 12. června v 16.18 hodin.

Do Lužického poháru se započítává posádkám pouze sobotní část, tedy šest rychlostních zkoušek na trati dlouhé 247 km. Pozorovateli poháru za českou stranu budou v Polsku Ing. Jaroslav Mansfeld a hrádecký Jan Krečman.

Vedle již zmíněného Lužického poháru je RAJD KARKONOSKI také třetím pokračováním Mistrovství Polska a pátou soutěží Polského poháru. Do Mistrovství Polska je celkem přihlášeno čtyřicet osm posádek a za největší favority budou platit Kajetanowicz (Subaru), Solowow (Ford Fiesta), Kuchar, Kuzaj (oba Mitsubishi) Bouffier, Grzyb (oba Peugeot) a Kahle (Škoda Octavia WRC). V seznamu přihlášených Polského poháru je zaregistrováno sedmdesát tři posádek a do klasifikace Lužického poháru se přihlásilo pětačtyřicet dvojic. Největšími favority jsou vítězové z Hrádku nad Nisou Kahle – Doerr. Do popředí této klasifikace budou chtít z českých posádek proniknout zejména Macek s Fryčovou (Toyota S2000) a zejména Jan Halala s Daliborem Štěpánem (Ford Focus). Ti by rádi po odstoupení na domácí „Thermice“ spatřili cíl.

Závěrečnou soutěží Lužického poháru bude na přelomu září a října 12. ročník německé ADMV Lausitz rallye.