Dvě hodiny před hlavním závodem se na start Evropského poháru postavili dorostenci a junioři, na tratích 750 metrů plavání, 22 km cyklistiky a 5 km běhu. Výborného výsledku dosáhl 16letý liberecký dorostenec Lukáš Novák, člen TJ Bižuterie Jablonec a svěřenec Josefa Mužíčka. Podal opět famózní výkon a v konkurenci stejně starých borců z Polska, Maďarska, Slovenska a Rakouska obsadil 2. místo. Nestačil jen o minutu na Tadeáše Fazekaše ze Slovenska, třetí skončil Štěpán Krátký ze Sport Prestige.

Závod byl součástí Českého poháru 2012, kde Lukáš zvítězil a po zisku mistrovského titulu na Lipně a vítězství ve Zlivi zkompletoval zlatý hattrick a ovládl tak překvapivě celkové bodování ČP. Může se tak těšit na slavnostní dekorování šampionů, které bude 10. listopadu v Národní galerii v Praze.

V odpoledním programu se postavili na start muži a ženy na tratích 1,5 km plavání, 44 km cyklistiky a 10 km běhu, kde se svého desátého titulu dočkal Filip Ospalý před olympionikem Janem Čelůstkou a třetím, s kariérou se loučícím Martinem Krňávkem. V ženách první dvě místa obsadily olympioničky Vendula Frintová před Radkou Vodičkovou, na třetím místě skončila dvacetiletá Petra Kuříková z TJ Bižuterie Jablonec, pro kterou to byla výborná příprava na MS do 23 let, které se koná v říjnu na Novém Zélandu.