Ind, Číňan, Japonec, Novozélanďan, Kazachstánec, Kamerunec, Ghaňan, ale také hráč z Trininadu a Tobaga a Jihoafrické republiky budou k vidění na 3. ročníku Super ballu pro freestylery s míčem. Super ball, který se uskuteční v závěru srpna v Liberci, přivítá účastníky ze všech koutů světa, ale jen osm z tuzemska. Největší výprava s třiceti závodníky tradičně přijede z Polska. „Uzávěrka přihlášek je sice 31. července a zatím evidujeme 112 přihlášených. Ale vím, že dalších devadesát se přihlásí na poslední chvíli, protože jsou to mladí a nezodpovědní hráči z ciziny," říká ředitel turnaje Lukáš „Lucaso" Škoda z Liberce, který věří, že sportovců s míčem bude kolem 250. „Jsou také problémy s finančními převody z Alžíru, Egypta a Maroka, odkud jistě přiletí. Nejstarším by měl být třicetiletý Anders Solum z Norska, naopak nejmladším 15letý Angličan Theo Mayer. Úplně nejmladší ale je třináctiletá dívka z USA, která se představí v samostatné dívčí kategorii," informuje Lucaso. Dvanáct děvčat bude soupeřit v samostatné soutěži, kde vystoupí jediná Češka, ale také slečny z Venezuely a Brazíile. Super ball je soutěží a výsledky se počítají do celosvětového žebříčku.

Pětidenní Super ball organizuje Česká Freestyle Fotbalová Asociace s prezidentem Lukášem Škodou a P. J. Art production. Organizátoři připravili stage pro kvalifikace na stadionu u doskočiště, kde se uskutečnil i loňský ročník Super ballu, samotné finále bude hostit v sobotu 29. srpna Home Credit Arena a přímý přenos uvidí naživo televizní diváci na ČT 4 od 18.30 do 20 hodin.

Novinkou bude soutěž v battlu pro nováčky a také turnaj ve fotbalové kleci „Panna", kde se hraje jeden na jednoho samozřejmě na góly, ale zejména na „housle". Turnaj, který bude kvalifikací na mistrovství světa, je vlastně neoficiálním mistrovstvím Evropy. „Přihlášeno je třicet borců, ale protože je otevřený, mohou si zahrát i zájemci z Liberce nebo příchozí. Startovné na Pannu je ve výši 10 Eur nebo v českých korunách," dodává Lukáš a prozrazuje, že třeba v Dánsku je hráčů Panna přes čtyři tisíce, a ti nejlepší budou v Liberci startovat spolu s Belgičany a Holanďany, kteří tuto vysoce technickou aktivitu v kleci milují. Klec i stage budou u doskočiště, které se změní v pláž s bazénem.

Pro hráče Super ballu připravili pořadatelé Tour de Libirec: „Bude to čtvrteční noční, doprovodný program po barech, kde si na deseti místech dají po jednom pivu," směje se Škoda.

Závěrečná after party Excelent bude po velkém finále v Golf baru na Masarykově ulici.