Oddíl kolové Lokomotivy Liberec uspořádal tradiční podzimní turnaje v kolové všech kategorií. Za podpory statutárního města Liberce se konal 40. ročník turnaje dorostu, na který se sice přihlásilo osm družstev, ale z důvodu nemoci startovalo pouze šest dvojic.

Liberecká Lokomotiva nastoupila s družstvem žáků (Hradecký - Kripner), které s věkově staršími soupeři nemělo naději na lepší umístění a skončilo poslední. Tak jako v loňském roce stanuli na nejvyšším stupínku SC Svitávka ve složení Filip Zahálka a Marek Topolář před MO Svitávka a Sokolem Zlín.


Zajímavostí je, že za Zlín nastoupila s Miroslavem Gottfriedem i dívka Blanka Adamová, která zkoušela také krasojízdu, ale jízda na kole bez míče ji nebaví. Při kolové si údajně připadá „in“, ale při případném postupu na mistrovství Evropy by asi vznikl problém s mezinárodní federací UCI, která by pro tuto dívku musela asi udělit výjimku pro umožnění jejího startu. Že to Blanka ale s kolovou myslí vážně, dokázala v září, kdy se společně s Gottfriedem stala mistryní ČR v kolové žáků.

Na 52. ročníku Libereckého podzimního turnaje mužů startovalo celkem deset mužstev a vítězně z něho odešla kombinovaná dvojice Praha - Liberec Daniel Jenšík - Evžen Krajzingr před Šitbořicemi 1 a libereckou dvojicí Miloš Hradecký Petr Hradecký. Mladé družstvo Spartaku Chrastava ve složení Jiří Culek Filip Fořt skončilo na devátém místě.

Třiatřicátý ročník turnaje veteránů (nad 40 let) hostil šestnáct hráčů, kteří si podle regulí turnaje losují spoluhráče tak, aby spolu nehráli hráči z jednoho oddílu. Tradičně se turnaje účastní hráči z Německa a z oddílů celé republiky.

Palmu vítězství si odnesla dvojice Uwe Panthel (Lauta) a Ladislav Kubiš (Brno). Na druhém místě byla dvojice Radim Váňa (Ostrava) a Ladislav Macek (Brno). Na třetím místě skončila dvojice Lothar Löser (Lauta) a Petr Janeček (Olomouc), která byla navíc součtem věků 141 let nejstarší dvojicí.

Nejstarším hráčem byl ovšem Rudolf Jäger z Liberce ve věku 75 let, a přestože si vylosoval mladšího Langra (Niederlauterstein) ve věku 64 let, tak do předních pozic nezasáhl.