„Na začátku prosince bylo sněhu dost a od té doby jsem najezdil tisíc kilometrů. Zazávodil jsem si na Nočním maratonu na Bedřichově, to bylo před Silvestrem, na 32 km. Doufám, že fazona je, snad to bude dobré. Bude ale záležet zejména na namazání. Nechci to podcenit, aby potom veškeré snažení nešlo vniveč," říká dlouhán, který prvně bude na J50 závodit bez startovného. „Mám takového sponzora, který to zaplatil. V hospodě jsem totiž u stolu vyprávěl, kolik všechno ke sportování stojí a ten dotyčný slíbil za mě uhradit startovné. Byl sice v rauši, ale další den splnil slovo a já tímto Petru Sejkorovi děkuji," směje se Loko.

Macaj má z J50 nejlepší výsledek z roku 2011, kdy byl 69. „Loni to bylo šílené, krize v závěru a jen 210. místo. Letos je můj cíl dostat se do první stovky. Když to tedy klapne," tvrdí Honza, který smeká před pořadateli, kteří mají trať i přes nepřízeň počasí velmi dobře připravenou: „Trénoval jsem na trati a fakt mě překvapili, klobouk dolů před nimi. V pátek nebyl na Sv. Máří sníh a o víkendu byla již zaházená."

Vousatý sportovec bude startovat v první vlně závodu: „Budu se chtít nacpat do extravlny, nějak se tam prosmýknout. Protože co na startu předjedeš, na trati jako když najdeš," dodává rozesmátý.