Do včerejšího odpoledne předváděl nejstabilnější výkony 34letý mezinárodní mistr Pavel Vávra z ŠK Litoměřice (ELO 2351), vítěz turnaje z let 2004 a 2008. Do šestého kola tento čtvrtý nasazený hráč pětkrát vyhrál, pouze jednou remizoval – a to s prvním nasazeným, Tomášem Kulhánkem ze Zikudy Turnov.

Na třetím místě byl po 6. kole další mezinárodní mistr, Sebastian Plischki z německého klubu SC Stadthagen, nasazený jako číslo dvě.
Na letošním libereckém festivalu již vyhrál doprovodné turnaje v rapid šachu a v bleskové hře, ale rád by se pokusil získat nejvyšší trofej v hlavním turnaji, o kterou už léta usiluje.

Po nečekané prohře s Nizozemcem Koolem již v druhém kole se nenechal rozhodit další z favoritů, Polák Pawel Szablowski z Wroclawi. Od své jediné prohry pořád vyhrává a dostal se na 4. místo. Po slibném úvodu bohužel dvakrát v řadě prohrál Jiří Kadeřábek z Tanvaldu a v pořadí klesl až na 26. místo.

Po včerejším večerním sedmém kole se dnes od 16.00 hodin hraje v Hotelu Liberec na Šaldově náměstí předposlední osmé dějství a turnaj zakončí závěrečné 9. kolo zítra od 9 hodin.

Pořadí v hlavním turnaji po 6. kole: 1. Vávra (Litoměřice) 5,5 b., 2. Kulhánek (Turnov) 5, 3. Plischki (Něm.) 5, 4. Szablowski (Pol.) 5, 5. Šott (ŠK Líně) 4,5, 6. Němcová (BŠŠ Frýdek–Místek) 4,5, 7. Dambrauskas (Lit.) 4,5.