Mezi žáky v Opavě se prokázal velmi dobrou formou František Šilhán, který se probojoval ze skupin, přes eliminaci až do elitní osmičky do zápasu o finále, kde prohrál po boji s vítězem turnaje Königem z Bystřice nad Pernštejnem a obsadil tak velice pěkné třetí místo. Ostatní Liberečtí se umístili: 14.Tomáš Chramosta, 18. Šimon Pajer, 19. Petr Hromádka, 20.Tomáš Vele a 27. Matouš Pajer. V družstvech Liberec A v sestavě Šilhán, Pajer a Chramosta obsadil 4. místo a Liberec B v sestavě Hromádka, Pajer a Vele byl osmý. V soutěži žaček pokračovala ve vítězném tažení Štěpánka Němcová, která si zvítězila. Dále pak byly: 13.

Lucie Ježková, 14. Vendula Kutílková a 15. Markéta Sklenářová. Liberecká děvčata šermovala i v soutěži kadetek, kterou ovládají fleretistky z Ostravy, a tak Němcová byla šestá, Havlíčková sedmá, 14. Ježková, 15. Kutílková a 16. Sklenářová. V kadetech za Liberec šermovali Matěj Chaloupka, Jiří Syřiště a František Šilhán. Nejlepší z nich byl Syřiště, který všechny své zápasy ve skupině vyhrál a do přímé eliminace postoupil jako číslo dvě. V eliminaci se pak spolu s Chaloupkou probojovali do zápasů o závěrečnou osmičku, kde oba prohráli a nakonec obsadili 9. místo Syřiště, 11. Chaloupka a 19. Šilhán. Tito tři pak nastoupili do soutěže družstev, kde hned v 1. kole narazili na USK Praha s nímž prohráli 37:45 a v soutěži skončili pátí.

V Praze Letňanech šermovali žáci kordem, kde v konkurenci sedmašedesáti soupeřů startovali z Liberce Jakub Landsperský, Ondřej Melichar a Lukáš Pur. Poté, co se všichni tři probojovali ze skupin do přímé eliminace, postupně skončili 48. Landsperský a 38. Pur. Nejlepší byl Melichar, který s číslem 8 postoupil až do bojů o 16, kde ale po organizačních zmatcích s pořadateli do zápasu nenastoupil a následovala diskvalifikace a vyloučení ze soutěže. Liberecký šermíř tak přišel o pohárové body a pro něj jedno z jeho nejlepších umístění.

Na Velké ceně Karlových Varů se utkali v šermu kordem čeští a slovenští junioři, kde za Liberec šermovali druhý z bratrů Šilhánů Jindřich a Filip Lukáš. Oba se třemi vítězstvími postoupili do eliminace, kde Lukáš po vítězství a porážce postoupil do opravných zápasů, a tam opět po jednom vítězství a následné porážce v turnaji skončil osmnáctý. Šilhán postoupil vítězstvími přes tři kola eliminace až do elitní osmičky, kde v boji o semifinále prohrál s teplickým Balcarem a umístil se tak na velmi pěkném šestém místě.