Z jedenadvaceti libereckých dětí se jich do semifinále dostalo dvanáct. „Je to velmi dobrý výsledek, i když jsme poprvé nezískali ani jedno prvenství, ale máme všechna druhá a třetí místa,“ chválil Robocop Tomáš Zummer, jinak prezident české asociace Abadá Capoeira.

Letos bylo mistrovství určeno pouze pro děti, když v kategorii do 8 let startovalo 19, v kategorii do 11 let osmnáct a v kategorii do 14 let šestnáct dětí. „Capoeira již není jen výsadou Liberce, konkurence roste po celé republice a je vidět, že se trenéři mládeži věnují,“ chválil český prezident capoeiry.

VÝSLEDKY JOGOS INTEGRADOS DE CRIANCAS:

Kategorie 5 - 8 let: 1. Dominik Tatierský (Pequeno Mestre) - Bratislava, 2. Matyáš Tomín - Liberec, 3. Lucie Johová (Amarelinha) - Liberec.
Kategorie 9 - 11 let: 1. Lukáš Pařík (Sasu) - Mladá Boleslav, 2. Jaroslav Janda (Goleiro) - Liberec, 3. Alice Avci (Nikita) - Liberec.
Kategorie 12 - 14 let: 1. Tomáš Repper - Nový Jičín, 2. Jakub Homola (Urico) - Liberec, 3. David Zummer (Gerrerinho) - Liberec.

Zummer měl v Hradci na starosti organizaci turnaje, výsledky byly objektivní i díky tříčlenné brazilské porotě. „Byl to historicky první šampionát určený pouze dětem. Děti si vyzkoušely cvičení s brazilským profesorem Pacocou, s trenéry ze Slovenska, Maďarska, Rakouska a Čech,“ potvrdil Zummer.

Za měsíc bude batizado, což je páskování na vyšší technický stupeň. „Zatím to bylo nejblíže pro nás ve Vídni, příště to bude v Čechách. Navíc se na podzim roku 2009 uskuteční velká akce na evropské úrovni u nás v Liberci. N8s, jako oddíl capoeiry čeká již nyní tvrdá příprava na mistrovství Evropy v Salzburgu a na mistrovství světa v Riu de Janeiru,“ informoval Zummer.