„Přesně tento výsledek jsme chtěli, ten jsme potřebovali, aby utkání bylo co nejdříve odehráno. Druhý set byl pro nás velmi náročný, ten nám utkání značně protáhl. Ale jsem rád za tři body z posledního zápasu v roce a nyní už jdeme slavit Nový rok,“ řekl Lukáš Ticháček, kapitán VK Dukla Liberec.

„Jsme nesmírně rádi, že jsme zvládli poslední dva zápasy roku za šest bodů se skórem 6:1. S výsledkem určitě spokojenost, ale kdyby ten tým hrál jako první set, tak ještě větší spokojenost. Potom ale tým spadne do průměru a nakupíme spoustu zbytečných chyb a soupeře krásně rozehráváme. Pro tým je pozitivní, že se v rozhodujících fázích dokáže vrátit ke svému dobrému výkonu, který jsme předváděli v prvním setu,“ uvedl liberecký trenér Martin Demar.

Ilustrační foto ze vzájemného utkání pod Ještědem.
Skvělý obrat ve třetí třetině zajistil Tygrům vítězství na ledě Karlových Varů

„Dnes nám vůbec nevyšel vstup do zápasu. Náš výkon byl velmi vlažný. Potom si myslím, že jsme byli víc jak vyrovnaným soupeřem, bohužel jsme nedokázali dotáhnout ani jednu koncovku do vítězného konce,“ uvedl pro portál cvf.cz Aleš Dittrich, trenér VK Benátky nad Jizerou.

Hostům se moc nedařilo. „Dnes jme měli od začátku problémy se ztrátou, která nám dělá poslední dobou velké problémy. Nedokázali jsme ani kvalitně servírovat. Asi vše pramenilo ze čtvrtečního fyzicky velmi náročného utkání se Zlínem. Nestačili jsme se pořádně před dnešním zápasem zregenerovat. Liberec proti nám předvedl velmi kvalitní hru a my jsme jim k tomu i trochu pomáhali. Liberec zaslouženě vyhrál,“ dodal kapitán poražených Filip Křesťan.

Extraliga volejbalistů, 15. kolo:

VK Dukla Liberec - VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:14, 31:29, 25:22)
Rozhodčí: René Činátl, Dušan Rychlík. Diváků: 671.
Liberec: Lukáš Trojanowicz, Pāvels Jemeļjanovs, Nivaldo Nadhir Diáz Gómez, Daniel David Urueña Yufra, Šimon Bryknar, Radek Suda, libera Silver Maar, Jan Pavlíček. Střídal: German Johansen.
Benátky: Vojtěch Patočka, Jiří Srb, Matěj Koranda, Martin Hudák, Filip Křesťan, Daniel Šulista, libero Michal Kotek. Střídali: Ondřej Matras, Oleksandr Dergunov, Patrik Pokopec, Pavel Švandrlík.