V případě vítězství 3:0 Dukla postoupí okamžitě. Pokud vyhraje stejným poměrem setů, jakým v Bulharsku prohrála, tedy 3:1, bude se hrát tzv. zlatý tie–break. Jakýkoliv jiný výsledek posune do třetího kola bulharské mužstvo. Z Gabrova Liberec přivezl alespoň jeden vyhraný set. „Je to set naděje a věřím, že nám pomůže,“ konstatoval po včerejším návratu trenér Dukly Michal Nekola.

„Popravdě řečeno, když jsme v bouřlivém prostředí v Gabrovu ten první set uhráli, myslel jsem, že dosáhneme příznivějšího výsledku, než jak to nakonec dopadlo. Ale domácí hráči začali tlačit na servisu a především měli vynikající obranu na síti. Druhý set byl úplně jednoznačný pro Bulhary. Třetí a čtvrtý už zase vyrovnanější, ve čtvrtém jsme dokonce vedli 21:20 a 22:21. Jenže jsme museli hrát na riziko, a bohužel jsme v této situaci zkazili dvě podání…“

Dukla odlétala do Bulharska značně zdecimovaná. Kapitán Jeslínek musel pro přetrvávající potíže se zády zůstat doma. Blokař Kotrch sice ve výpravě byl, ale do utkání nezasáhl. Až v průběhu nastoupili Hýský a Novák, kteří také předtím překonávali zdravotní trable. Podle vyjádření ředitele klubu Pavla Šimoníčka Dukle příliš nepřáli řecký a makedonský rozhodčí.

Trenér Nekola však zůstává optimistou: „Já věřím, že druhý zápas, odveta doma, bude úplně o něčem jiném. Nebudeme mít za sebou nepříjemné cestování, pomohou nám domácí fanoušci. V prvním setu jsme v Bulharsku dokázali otočit až pětibodové vedení soupeře, takže proč si nevěřit?“

CVC Gabrovo – Dukla Liberec 3:1


Sety: –26, 16, 21, 22.
Čas: 103 min. Rozhodčí: Panoutsos (Řec.), Abmarkov (Mak.). Diváků: 600. Sestava Dukly: Fučík, Vencovský, Pešl, F. Nesvačil, Jůna, Čermák – libero M. Ticháček. Střídali: Hýský, Novák. Trenéři: Nekola, Merta.