Opava – Liberec 3:0 (21, 19, 20)

Opava vstoupila do druhého čtvrtfinále velmi dobře. První set měl zpočátku vyrovnaný průběh. Chleba se lámal v jeho polovině, kdy třikrát v řadě chyboval liberecký blokař Dittrich.

Slezané se dostali do pohody a od toho se vše odvíjelo. Zejména blokaři Kotrch s Piovarčim měli svůj den, to se ale rozhodně nedalo říci o hostujícím univerzálovi Daliboru Polákovi, jenž kazil jeden míč za druhým.

Druhé dějství rovněž dirigoval orchestr Martina Demara. Vše započal Pavol Chudík, po jehož servisu vedli domácí 4:0. Liberecká hra zapadla do stereotypu a proti pestrému útoku Slezanů neměla příliš šancí na úspěch. Opavští se prezentovali pestrým útokem a pokládali balony téměř ze všech pozic. Jejich náskok pomalu rostl a hráči Demarova týmu volejbalem bavili jak sebe, tak velmi slušně zaplněnou halu.

V koncovce setu se Čermákovi podařilo ještě první setbol odvrátit, avšak na Rybníčkovu ránu byli hosté krátcí a Opava měla druhé vítězství v sérii na dosah. Ve třetím setu Liberečtí ze sobotního duelu nejvíce kousali. V jeho první polovině si drželi i vedení. Druhá část patřila už ale Opavě. Opět výborným blokem zastavovala veškeré útočné snažení Severočechů a při servisu Tomáše Fily odskočila na rozdíl čtyř bodů. Tento trhák poslal Liberecké definitivně do kolen. Slezané vedou v sérii 2:0.

„Dnes se nám dařilo úplně všechno. Bylo vidět, že Liberec je nervózní. Kluky musím pochválit za dobrý výkon. Nyní nás ale čeká ještě poslední krok, a ten je vždy nejtěžší,“ řekl po utkání opavský trenér Martin Demar. Jeho protějšek Vladan Merta konstatoval: „Soupeř byl jasně lepší a zaslouženě vyhrál.“

Čas: 70 minut. Rozhodčí: Dočkal, Dvořák. Diváci: 960. Stav série: 2:0.
Opava: Fila, Kotrch, Piovarči, Chudík, Rybníček, Valaštek, libero Kovář.
Liberec: Dittrich, Čermák, Pešl, Nesvačil, Repák, Polák, libero Ticháček – Žáček, Fučík, Vencovský, Jeslínek.

Nyní se série přesouvá do Liberce a fanoušci Dukly věří, že to nebude jen na jeden zápas. Čtvrtfinále se totiž hraje na tři vítězná utkání a Dukla je na pokraji vyřazení. Musí nyní oba domácí zápasy vyhrát a potom se pokusit v případném pátém zápase o zvrat.

Program: 3. zápas – neděle 15. března od 18 hodin v Liberci, případný 4. zápas – pondělí 16. března od 17.30 v Liberci (plánován televizní přenos), případný 5. zápas – čtvrtek 19. března od 17 hodin v Opavě.