Čtveřice Michal Blinka, Martin Pařízek, Jan Mečl a Martin Huk dokázala, že i v konkurenci družstev z vrcholových středisek mohou být úspěšní. V Ostravě nestačili jen na domácí družstvo.

Na MČR startovalo nejlepších šestnáct týmů z republiky, SKST Liberec byl nasazen jako osmý.

V 1. kole narazil na Kladno, které si nikdo nepřál, hlavně proto, že za něj nastupuje reprezentant Valenta. Ten také oba své zápasy hladce vyhrál, jenže jeho kolegové potřebný třetí bod nepřidali a Liberec postoupil do čtvrtfinále. V něm mu stál v cestě Lanškroun se silnou dvojicí Vybíral, Bako. Oba vyhráli své úvodní duely a s Libercem to nevypadalo vůbec růžově. Pak ale zavelel k obratu Mečl, porazil žebříčkově výše nasazeného Mynáře a nakazil svou výhrou i ostatní. Blinka si pak poradil s Vybíralem, Pařízek s Bakem a to znamenalo účast v semifinále.

Tam čekala svěřence trenéra Martina Protivy Opava. Po úvodním nezdaru Blinky s Onderkou zabral Pařízek, jenž musel s Vitáskem odvracet dokonce mečbol. Zvládl to, pak i svůj druhý zápas s Onderkou a třetí bod přidal Mečl, což znamenalo překvapivý postup do finále. Tam už však dominovala Ostrava, která hladce zvítězila 3:0. I tak je ale stříbrná medaile úžasným výsledkem. „Před turnajem jsme doufali v postup do semifinále. Medaile, to byl jen takový sen. Ale kluci předvedli, že mají velké srdce a chvílemi se překonávali. Navíc jsou to všechno kamarádi a ten týmový duch se pak promítl i do výsledku. Jsme za stříbro moc šťastní," chválil Protiva.

O den později stejná sestava bojovala v kategorii dorostu a vystoupala na pěknou 7. pozici. V Ostravě nezklamaly ani dívky. Ve starších žákyních skončila Marie Absolonová s Eliškou Svatoňovou těsně za polovinou startovního pole. V dorostenkách se k nim přidala ještě Tereza Svatoňová a obsadily 14. pozici.