Házenkářský svátek v podobě vystoupení extraligového Jičína zažil Liberec ve 3. kole Českého poháru. Domácí si nemohli přát lepší přípravu na víkendový souboj o čelo tabulky druhé ligy, kdy dnes od 16 hodin na své palubovce přivítají Louny. Hosté přijeli v plné sestavě a chtěli napravit své domácí zaváhání proti Dukle, naopak Liberečtí neměli v zápase co ztratit, a tak také jejich přístup vypadal. V domácí sestavě chyběl pouze zraněný Hošic.

Domácí nastoupili k utkání bez respektu, a tak vypadal i začátek utkání. Po rychlých a povedených akcích se rychle ujali vedení 3:0. Jičínští se ovšem začínali pomalu zahřívat do správného tempa a krok po kroku smazávali náskok. Domácí neustupovali ze své bojovné hry, která je zdobila, ale dopouštěli se drobných chyb v obraně, které extraligový soupeř nemilosrdně trestal a otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch (5:8). Liberečtí se po chvilkové nepovedené pasáži nepoložili, dál předváděli nebojácný výkon a nenechali svého soupeře odskočit na vyšší brankový rozdíl. Po prvním poločase byl stav 12:16.

Liberečtí měli jasný úkol na začátku druhého poločasu, nepustit hosty do trháku, který by utkání rychle rozhodl, což se jim povedlo znamenitě. Soupeře se stále drželi na dostřel a cítili šanci zápas opět vyrovnat. Domácí hnali dopředu skvělí fanoušci, kteří se házenou od začátku zápasu bavili a jejich hráči se jim odvděčovali výborným výkonem. V polovině druhé půle tak svítil na ukazateli skóre stav 18:21 a poslední čtvrthodina hry nabízela zajímavý závěr. Házenkáři Liberce dostali obrovskou možnost zápas vyrovnat, když za stavu 21:23 měli k dispozici přesilovou hru o dva hráče. Bohužel s ní, i za přispění sporných verdiktů rozhodčích, naložili nejhůře, jak jen mohli a nabídli hostům zápas definitivně rozhodnout. Ti toho maximálně využili, odskočili na 21:26, čímž rozhodli o svém vítězství a postupu do další fáze poháru. Zápas nakonec skončil o sedm branek v neprospěch Liberce, který se neměl vůbec za co stydět, protože byl Jičínu vyrovnaným soupeřem.

Domácí si za svůj přístup k zápasu zaslouží maximální pochvalu, protože s extraligovým týmem dokázali držet krok po celý zápas. Bohužel doplatili na své občasné herní výpadky, které hosté nemilosrdně trestali. Škoda neproměněných sedmiček a několika jasných brankových šancí, které by zápas ještě více zdramatizovaly.

Výborný zápas odehrál proti „svým" Lepieš, který patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Střelecky se dařilo Jaklovi a Burdovi. Důležité branky dávali z pivota Ploch, Kulík a Baštinec. Postupně se k dalšímu povedenému výkonu rozchytal Soukup. Ovšem všichni hráči, kteří do zápasu zasáhli, zaslouží velkou pochvalu za bojovný výkon. V neposlední řadě je třeba pochválit fanoušky, kteří dorazili a vytvořili výbornou házenkářskou atmosféru, kterou ocenili i hosté.

Liberec: Soukup, Harbich   - Lepieš 5, Burda 4/1, Jakl 4, Eliáš, Kulík, Ploch a Baštinec po 2, Šefl a Vrba po 1, Kamaryt, Teplík. Jičín: Veverka, Machalický - Šulc 5, Loskot 4/2, Kolc 4, Čurda a Kubík po 3, Krahulec, Král, Bareš, Hlava a Zeman po 2, J. Drbohlav 1, Rychna, Groh.