Hosté byli celý první poločas zralí na ručník. BK Děčín totiž předváděl fantastický basketbal a v průběhu prvních dvou čtvrtin vedl až rozdílem 27 bodů.

O poločasové přestávce se tak v útrobách děčínské sportovní haly jen diskutovalo, s jak velkým debaklem hosté odjedou. Jenže všem děčínským příznivcům zmrzl záhy po obrátce úsměv na rtech. Hra domácího celku se zbortila jako domeček z karet a šest minut před koncem to bylo pouze o dva body - 74:72.

Děčín dramatickou koncovku díky Hatcherovi, Balíkovi a P. Houškovi zvládl a doma slavil . „Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů, žádná bouřka o přestávce v kabině nebyla, spíš jsme si jen řekli, že jsme sem nepřijeli přece prohrát o čtyřicet. V závěru se projevily výraznější individuality na straně Děčína,“ řekl trenér hostů Jan Slowiak.

Jeho protějšek Pavel Budínský, který po utkání prodloužil smlouvu s BK Děčín o dva roky, jeho slova jen potvrdil: „Bylo to jako den a noc. Zatímco v prvním poločase jsme hráli fantastický basketbal, v tom druhém to byl basketbal nejhorší. Jak už bylo řečeno, závěr se nám povedl díky trojici - Hatcher, Balík, P. Houška. Já jsem rád, že jsme utkání nakonec zvládli.“ Liberci na konci už docházely síly. „Dotahování náskoku nás stálo spoustu sil, které nám na konci skutečně chyběli,“ potvrdil Slowiak.

Body: Děčín: P. Houška 24, Hatcher 21, Balík 19, Holanda 7, Miloš 6, Soukup 6, Pištěcký 2, Williams 2, Alič 2.
Liberec: Meno 27, Hampton 21, Černošek 10, T. Tóth 7, Marek 6, L. Tóth 3, Gajdošík 3, Landa 2, Šustek 2.

V sobotu 17. ledna hraje Děčín v Novém Jičíně, Liberec hostí v 22. kole NBL nováčka z Opavy.