Všichni tři skvěle zabojovali a Jana dosáhla i na medaili. Získala bronz poté, co prohrála v semifinále se zkušenější soupeřkou. Ondra Polák překvapil svojí bojovností. „Tu jsem u něho viděl snad poprvé. Škoda jen netechnických úderů, za které dostal napomínání a dle mého názoru proto i prohrál,“ podotkl trenér Martin Berka.

„U Lukáše jsem se setkal s trapností některých rozhodčích, když byl celou dobu aktivnější i mnohonásobně víc zasahoval soupeře,“ doplnil Berka.
Simona Boorová (light kontakt). „Light se maličko změnil ve full, po tom co ji soupeřka nadávala do dámského přirození. Simka trochu zaspala začátek, ale po nadávce vše převzala do svých rukou a začala ji mydlit, což v lightu nemají moc rádi a vyhlásili soupeřku za vítěznou,“ uvedl trenér.

Michaela Kerlehová chtěla jít orientál a light, ale neměla soupeřku, takže místo orientálu startovala ve full. V lightu jasně převálcovala soupeřky a vyhrála vše s přehledem 3:0 na body. Ve fullu se teprve ukázala její bojovnost, když nastoupila proti zkušenější soupeřce. „Míša pohlídala začátek utkání a s tvrdostí, jakou jsem u ní ještě neviděl, začala přebírat tempo zápasu do svých rukou a ještě v 1. kole poslala soupeřku do počítání. Když potom nastoupily do 2. kola, tak opět obě zabojovaly, ale z tohoto souboje vyšla lépe Míša a vyhrála RSC,“ sdělil Berka.

Patrik Ditrich nastoupil proti dva metry vysokému protivníkovi. Začátek byl vyrovnaný, ale potom dostal dva údery na žebra a byl počítán. „Soupeř toho využil a poslal na spodek do počítání Páťu ještě jednou. Dvě počítání v kole jsou konec zápasu takže Patrik prohrál RSC,“ řekl Berka.
Ve fullu nastoupili ještě Jan Schier (67 kg) a Jiří Hlava (60 kg).

„Jirka vyhrál na body první zápas, a přestože mu tekla z nosu, bojoval jako lev. Do dalšího zápasu nastoupil se stejnou odhodlaností, ale v polovině 1. kola ho soupeř kopl do genitálií a musel do nemocnice. Nato se strhla neuvěřitelná diskuze mezi kouči a rozhodčími. Brňáci tvrdili, že to přihrál a simuloval. Jenže já ho viděl svlečenýho a jedno varle mělo šířku pomeranče. Tak nevím, jak tohle zahrál… Rozhodčí po diskuzi s lékařem soupeře diskvalifikovali, takže Jirka byl první,“ vyprávěl o zápasu „Márty“.

Jan Schier je teprve 16letý borec, a protože v plnokontaktech neexistuje juniorská disciplína, nastupuje proti mužům. Přesto v začátku zápasu přitlačil soupeře do lan, a tam to vypadalo na vítězství v 1. kole. „Jenže si nerozvrhl síly a odpadával. Toho soupeř využil a začal zápas přebírat do své režie. Honzík bohužel prohrál na body,“ potvrdil trenér Berka.

V orientálu nastoupil jako první Adam Kocourek. „A hned dostal kvalitního soupeře, který na Adama vlítl a od začátku do sebe šli, takže kolo nemělo pauzu. Ve 2. kole spolu vlítli do lan a Adam ho kopl nešťastně do podpaží, takže mu vypadlo rameno. Adam vyhrál RSC,“ potvrdil trenér. V dalším zápase nastoupil proti borci, který nestíhal tempo a bylo otázkou času zda Adam duel ukončí v prvním nebo druhém kole. „Stalo se tak ve druhém, vzdáním soupeře. Ale Adam se nakopl o loket kolenem a nemohl již nohou kopat. Takže jsem ho do dalšího kola již nepustil,“ potvrdil Berka.

Miroslav Sochor bojoval v hmotnostní kategorii +91 kg. Soupeř dobře nastoupil a začal o dost vyššímu Liberečanovi rozkopávat nohu. „Míra ho začal klinčovat, a bylo vidět, že to soupeři moc nesedí. S podobnou taktikou jsme šli do dalšího kola. Při jednom strhu Mirek hnul soupeři s krční páteří a ten musel vzdát,“ shrnul trenér Berka.