O cenné kovy se zde popralo 988 závodníků ze 44 zemí Evropy. SK Karate – Shotokan Liberec a SCM Liberec měli v ruském Soči hned několik želízek v ohni. Všech sedm svěřenců Petry Piskačové mělo smůlu v tom, že jejich přemožitelé v bojích o finále prohráli a "nevytáhli" je tak do bojů o bronzové medaile.

Po úspěchu v podobě 7. místa z říjnového mistrovství světa měla pozici o něco těžší Vendula Štěpánová v kategorii kumite dorostenek do 54 kg. V 1. kole těsně porazila Maďarku Udvari, ve druhém prohrála s Ruskou Golubevou.

Hned po Vendy nastupoval druhý odchovanec Petry Piskačové a Pavla Horňáka z SK Karate – Shotokan Liberec Matyáš Malý v kategorii kumite dorostenci do 70 kg. V prvním kole prohrál se Srbem Ivanovičem. Martin Drábek (SKR SU Ústí nad Labem/ SCM Liberec) v nejlehčí dorostenecké kategorii nestačil na Belgičana a za stavu 1:1 těsně prohrál s Abdelmakim.

Filip Krišal (TJ Sokol Sadská/ SCM Liberec) - kumite dorostenci do 57 kg. V prvním kole porazil Maďara Nagyho, ve druhém nesatčil na Turka Baylana.

"Dorostenecký den byl bez medailí, nicméně vzhledem k tomu, že většina závodníků je ještě dost mladá, mají dostatek času a nyní i zkušeností, ve svých kategoriích uspět v dalších letech, pokud budou nadále pracovat, jako dosud," uvedla Petra Piskačová, hlavní trenérka SK Karate – Shotokan Liberec, vedoucí SCM Liberec a předsedkyně státní reprezentace.

Druhý den na závodní tatami nastoupil junior do 76 kg Filip Černík (TJ Sokol Sadská/ SCM Liberec). V prvním kole zvítězil nad Němcem Littichem, ve druhém však podlehl Norovi. Petr Podrábský (SKR SU Ústí nad Labem/ SCM Liberec) - kumite junioři do 61 kg. V prvním kole porazil Francouze Berthona 2:0, ve druhém kole prohrál se Španělem.

Posledním nasazeným byl Daniel Drábek (SKR SU Ústí nad Labem/ SCM Liberec) v kategorii nejblíže té seniorské, tedy kumite muži U21 do 60 kg. Dan měl v prvním kole volný los, ve druhém těsně (1:2) prohrál s portugalským závodníkem Moreirou. „Turnaj byl velmi náročný, ale ukázal, že jsme se opět trochu přiblížili světové špičce a že jdeme tím správným směrem. Bude to ještě velká práce, ale našim v budoucnu nic nebrání v zisku cenných kovů," doplnila Piskačová.

V přípravě reprezentace i libereckého Shotokanu po mentální stránce bude nadále pomáhat i mentální kouč Ondřej Petr, zakladatel projektu Sport hlavou.cz, který českou výpravu do Soči doprovázel.