VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Liberečtí karatisté přiváželi tituly a medaile

Liberec - Borci ze tří různých libereckých karatistických oddílů byli v minulých dnech úspěšní na republikových akcích v Lípě a v Budějovicích.

12.12.2014
SDÍLEJ:

LUKÁŠ VIK ze Slavie TU Liberec získal republikové double. Foto: STU

Karatisté z libereckých klubů Slavia TU, Shotokan a Gryf se v minulých dnech činili. Přivezli tituly, medaile i řadu úspěšných umístění z republikových turnajů.

Lukáš Vik získal double

Závodník oddílu karate Slavia TU Liberec Lukáš Vik získal po titulu mistra České republiky na mono-stylovém mistrovství ČR asociace FSKA i titul mistra ČR na vše-stylovém mistrovství Českého svazu karate. Lukáš tak potvrdil letošní vynikající formu před nadcházejícím mistrovstvím Evropy ve Švýcarsku. Na otevřeném mistrovství České republiky v karate stylu Shotokan FSKA (Funakoshi Shotokan Karate Association) v České Lípě mezi více jak 300 závodníky byl vítězem v kategorii kata. O týden později pak v náročné konkurenci svůj výkon zopakoval a odvezl si titul rovněž z kategorie KATA Junioři Českého svazu karate.

FRANTIŠEK CHUDOBA z Gryfu Liberec (vlevo) vybojoval bronzovou medaili.

Tato sezóna byla pro mne velmi náročná," říká Lukáš Vik, který trénuje již zmiňovaná kata (stínový boj s fiktivními útočníky) u Tomáše Dvořáka v Praze. Vedle vítězství na dvou domácích národních pohárech a Velké Ceně Slovenska v Bratislavě, získal i velmi cenná druhá místa na silně mezinárodně obsazených turnajích, kterými byly Grand Prix Hradec Králové a Euro Grand Prix v Plzni.

Lukáš je krásným příkladem sportovce, který dokázal, že díky karate lze velmi výrazně zlepšit svůj zdravotní stav. Poté, co na jednom roce prodělal několik astmatických záchvatů, kdy skončil na JIP krajské nemocnice v Liberci a lékaři pochybovali o tom, zda bude někdy moci trochu více běhat, se právě díky řízenému dýchání používanému v karate vypracoval až na vrcholového sportovce. A nejen to, vedle studia na náročném gymnáziu F.X. Šaldy v Liberci ještě dojíždí na Ústav jaderné fyziky v Řeži u Prahy, kde se pod vedením Dr. Vladimíra Wagnera věnuje jaderné spektroskopii, neboť vedle karate je jeho velkou vášní i matematika a fyzika. Aby toho nebylo málo, pomáhá s tréninkem závodníků karate v oddíle Slavia TU Liberec vedeném zasloužilým mistrem sportu Ing. Bohumilem Kolocem a snaží se předávat své zkušenosti jak z českých, tak mezinárodních závodů.

Tři tituly Shotokanu

Závodníci SK karate Shotokan Liberec přivezli pod vedením trenérů Petry Piskačové a Pavla Horňáka tři tituly mistra ČR, čtyři tituly vicemistra ČR a devět bronzových medailí.

Na mistrovství ČR v Českých Budějovicích se utkali závodníci ze 65 oddílů. 24 zástupců libereckého oddílu zde poměřilo síly s těmi nejlepšími v karate, v kategoriích žáci, dorost a junioři. Ziskem 16 medailí obhájil oddíl v celkovém součtu pozici třetího nejlepšího oddílu v ČR (první dvě příčky patří českobudějovickým Fight a TJ České Budějovice).

Výsledky: Mistři ČR: Marek Lettl (kumite dorost), Tomáš Vacek (kata žáci) a Dan Kolář (kumite žáci). Vicemistři ČR: Veronika Sasová (kumite žákyně), Matyáš Malý (kumite žáci), Tomáš Vacek (kumite žáci), kata tým žákyně (Harries, Muzikářová, Francová). Bronzové medaile: Michal Jahelka (kumite junioři), Jaroslav Vlček (kumite junioři), Ondřej Košťál (kumite dorost), Vendula Štěpánová (kata žákyně), Klára Muzikářová (kumite žákyně), Anna Harries (kumite žákyně), Štěpán Rychtera (kumite žáci), Matyáš Jansa (kata žáci) a kata tým junioři (Vlček, Vaněček, Lettl).

Hodnocení trenérů: „S výsledkem jsme byli velmi spokojeni. Jsme šťastní, že naši závodníci dotáhli konec sezony a potvrdili svou kvalitu. Výsledek nás těší o to víc, vzhledem k tomu, že v posledním týdnu nám onemocnělo 14 závodníků, a do poslední chvíle jsme nevěděli, kolik z nich bude schopno startovat. Nakonec zůstali doma pouze čtyři z nich. Jsme spokojeni, že oddíl obhájil pozici třetího nejlepšího oddílu, a v žácích se dokonce posunul na příčku druhou. Svými celoročními výsledky si potvrdili nominaci na únorové ME ve Švýcarsku závodníci Lettl, Vlček a Jahelka.

V současné době naši závodníci regenerují a čeká je přechodné období odpočinkových aktivit, při kterém by měli nabrat dostatek sil do nové sezony. Naši reprezentanti se během prosince začnou připravovat na ME. Tímto bychom rádi poděkovali za celoroční práci všem závodníkům a rodičům. Také nám ve výsledcích velmi pomohla spolupráce s reprezentantem Lukášem Jandou, který našim závodníkům pomohl v přípravě na disciplínu kata."

Medaile také pro Gryf

Čtyři bronzové medaile a jedno páté místo si vezou z Českých Budějovic také závodníci libereckého Gryfu. Bronzové medaile vybojovali v kumite František Chudoba, Matěj Štěpán, Lukáš Cyprián a Vašek Chudoba.

Nedělní soutěž začala disciplínou kata, kde startovala Tereza Hájková v kategorii juniorek. Podařilo se jí dostat do nejlepší osmičky, pak ji bohužel zastavila závodnice z pražského klubu, a tak pro ni soutěž skončila.

Ostatní závodníci startovali již pouze v disciplíně kumite (sportovní zápas). Jako první nastoupil své síly změřit František Chudoba. „Fany byl pro nás největším želízkem v ohni, celou sezónu vozil medaile, a to převážně zlaté. Bohužel zrovna v neděli se mu soutěž nevydařila tak, jak bychom si on i všichni ostatní přáli," říká trenérka Tereza Matějková. František nakonec prohrál o postup do finále se svým největším sokem z Českých Budějovic, v boji o třetí místo ale již suverénně zvítězil 6:0 a získal první bronzovou medaili.

ZÁVODNÍCI SK karate Shotokan Liberec na mistrovství ČR v Českých Budějovicích.

Jedním z dalších favoritů na medaili byl Matěj Štěpán, který také nakonec přivezl bronz. „Matěj předváděl velmi kvalitní zápasy, bohužel o postup do finále prohrál až v prodloužení na rozhodnutí rozhodčích 2:3," komentuje trenér Martin Rethy. V boji o třetí místo stejně jako František Chudoba nezaváhal a svůj zápas o medaili vyhrál 5:0. Těsně pod stupni vítězů zůstal Tomáš Dittrich, který v prvním kole prohrál s domácím závodníkem. Ten se ale probojoval až do finále, a tak Tomáš vytáhl do bojů o 3. místo, kde bohužel v posledním boji už o bronz prohrál a získal tak neoblíbenou bramborovou medaili.

Třetí medaili pro Gryf „ukořistil" Lukáš Cyprián, který startoval ve vyšší váhové kategorii než celou sezónu. „S Lukášem jsme se rozhodli zkusit vyšší váhovou kategorii, jelikož jeho stávající váha bylo o pár kilo vyšší a nechtěli jsme, aby v jeho věku musel hubnout," vysvětluje trenérka Tereza Matějková. „Tak jsme to riskli, zkusil kategorii vyšší a zvládl to na jedničku." Lukáš přešel hravě přes eliminační kola, až v boji o finále ho zastavil velmi zkušený závodník ze Sadské. V boji o třetí místo nedal svému soupeři šanci a přivezl si domů bronz.

Poslední bronzovou „třešničkou na dortu" byl žák Vašek Chudoba. „Vašek, přestože svůj zápas o postup do finále prohrál, předváděl zápasy plné dravosti a svým soupeřům moc šancí nedával na jeho zápasy byla radost koukat," chválí mladého závodníka za bronzovou medaili trenér Martin Rethy.

Přes eliminační kola i přes své bojovné nasazení nakonec neprošli žáci a žákyně Michal Lysko, Jaroslav Prais, Kateřina Hajleková, Diana Fantová a Michael Bartoš, dorostenka Anna Bartošová a junior Jakub Kočí.

Trenérka Tereza Matějková hodnotí výkony karatistů Gryfu s velkým respektem: „S výsledky našich závodníků jsme spokojeni, ačkoliv jsme tipovali šest medailí a alespoň jedno finále. Všichni do svých zápasů dali v neděli absolutně všechno, co v tu chvíli mohli, a na tatami nechali srdce. To, že se některým nepovedlo zúročit své roční snažení, je ve sportu absolutně normální a myslím, že naopak většinu z nich to posune o něco dále, jelikož si byli svých chyb plně vědomi. Velmi si vážím toho, že závodníci dokážou bojovat do poslední chvíle, ačkoliv třeba vysoko prohrávají a za nimi stojí celý tým, který je podporuje."

Teď čeká závodníky až do Vánoc pouze aktivní odpočinek a v lednu se opět začnou připravovat na soutěžní sezónu 2015.

Autor: Redakce

12.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští technici projektanti, 25 000 Kč

Strojírenští technici projektanti, konstruktéři KONSTRUKTÉR STROJŮ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 34000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Hodkovická 981/42, 460 06 Liberec 6, Vývoj a konstrukce automatických strojů anebo jejich částí bude Vaším hlavním úkolem., Nabízíme Vám:, - tvůrčí, velmi zajímavé a perspektivní zaměstnání, - trvalý profesní růst v širokém spektru znalostí a dovedností, - moderní strojírenství, automatizace a robotizace je to, co děláme, - stanete se součástí týmu globalizované profesní firmy, - pracujeme na světové špičce v oboru, - výrobce autodílů a zpracovatelé plochého skla jsou našimi zákazníky na všech kontinentech., Očekáváme od Vás:, - VŠ vzdělání, fakulta strojní nebo mechatroniky, - schopnost práce v 3D CAD systému, - všeobecné znalosti a zkušenosti z oboru automatizace, - alespoň komunikativní znalost německého nebo anglického jazyka, - spolehlivost a důkladnost, schopnost práce v týmu, řidičský průkaz, Vaše nabídka:, Vaši nabídku ve formě dopisu a strukturovaného životopisu v českém jazyce, prosíme, zašlete e-mailem, Vaše dotazy zodpoví ing. Vacek, tel. 482 465 221, popř. personální oddělení, tel. 482 465 114. Pracoviště: Benteler maschinenbau cz s.r.o., Hodkovická, č.p. 981, 460 06 Liberec 6. Informace: Eliška Filounková, +420 482 465 114.

Výroba - Výroba Montážní dělník 16 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů MONTÁŽNÍ DĚLNÍK/CE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: montáž výrobků z kombinovaných materiálů, Hlásit se telefonicky, popř. osobně ve čtvrtek od 9.00 do 12.00 hod. v sídle firmy Barvířská 120/11, Liberec.. Pracoviště: Personální agentura solidex s.r.o.-006 (celtima s.r.o.), České mládeže, č.p. 387, 460 08 Liberec 8. Informace: Martin Lukeš, +420 722 900 663.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 500 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu PLASTIKÁŘ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hlásit se e-mailem nebo osobně na adrese sídla firmy ul. 1. máje 97/25, 460 07 Liberec 7.. Pracoviště: Sorbanna, s.r.o.-003 (lukov plast spol. s r.o.), Zámecká, č.p. 191, 463 43 Český Dub. Informace: Nataliia Danylych, +420 606 607 688.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 500 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu PLASTIKÁŘ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Hlásit se e-mailem nebo osobně na adrese sídla firmy ul. 1. máje 97/25, 460 07 Liberec 7.. Pracoviště: Justone s.r.o.-005 (ti group automotive systems s.r.o.), Svárovská, č.p. 695, 463 03 Stráž nad Nisou. Informace: Nataliia Danylych, +420 606 607 688.


Utkání Slovanu Liberec (v modrém) proti Bohemians Praha 1905. Na snímku vlevo Miloš Bosančić

Bosančić se nedohodl na nové smlouvě, o Diviše se zajímá Boleslav

Pešánova parta je teď na tahu.

Tygři nic nevzdávají. „Můžeme sérii otočit,“ burcuje liberecký gólman Will

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 14:28

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

19.7.2018

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 18:19

Gólman Baníku Laštůvka: Už bychom neměli hrát jen o záchranu

/ROZHOVOR/ V uplynulé ligové sezoně sbíral jednu nulu za druhou a na jaře měl po návratu do fotbalového Baníku Ostrava lví podíl na tom, že se nakonec slezský klub v posledním kole zachránil. Šestatřicetiletý gólman Jan Laštůvka už nechce podobné nervy zažít.

dnes 14:47

Po mně potopa. Jak Andrea Stramaccioni přispěl k úpadku velkoklubu

Panathinaikos Atény. V řeckém fotbale jedna z nejprestižnějších značek. Tedy, ještě pár let zpátky tato rovnice platila, nyní se však dvacetinásobný mistr dostal do hluboké propas nemusí jen tak najít cestu ven. Na pádu slavného klubu se podílel svou šílenou přestupovou politikou také Andrea Stramaccioni.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Radim Truksa: Loňská sezona se nesmí opakovat

/ROZHOVOR/ Fotbalový trenér Radim Truksa připravuje FK Čáslav na další divizní sezonu. Sám by si ještě rád kopnul do balonu za Vrdy v I. B třídě, ale jak sám řekl, jen proti některým soupeřům.

Juniorka? Mehanović normálně trénuje s týmem, říká Grygera

Dvaadvacet hráčů do pole a tři brankáři. Tolik fotbalistů momentálně čítá kádr Fastavu. Ševci po loňském průvanu letos v létě spíše konsolidovali kabinu.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Fastav Zlín 1 1 0 0 3:2 3
2. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
3. FC Slovan Liberec 1 1 0 0 1:0 3
4. 1. FK Příbram 1 0 1 0 1:1 1
5. FK Teplice 1 0 1 0 1:1 1
6. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
7. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
8. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
10. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
11. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT