Liberec - Ve 3. kole druholigové házené mužů se střetly dva neporažené týmy. Domácí Liberec Handball hrál v téměř stejné sestavě jako v Lovosicích, chyběl pouze Kamaryt, ale po zápasové pauze se vrátili Morava a Kulík.

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a ihned odskočili hostům díky brankám Lepieše. Libereckým se od začátku dařilo bránit nejnebezpečnějšího hráče Kolína Krause, což se projevovalo na hře hostů, kteří v prvních minutách působili bezzubě. Bohužel při pětigólovém náskoku se domácí nevyvarovali několika technických chyb, přestali proměňovat i ty nejjasnější šance a v obraně zmizela veškerá agresivita. Kvůli těmto všem faktorům se hosté, vedení neúnavným Krausem, dostali opět na dostřel (10:9). Navíc se nedařilo na obou brankovištích Lepiešovi. Domácím se sice povedlo do konce poločasu ještě odskočit na poločasových 12:10, ovšem do kabin odcházeli značně rozladěni.

Po důrazné domluvě o přestávce vstoupili do druhého poločasu Liberečtí jako vyměnění. Zpřesnili hru, zrychlili přechod do útoku, úspěšnost střelby rychle stoupala, obrana fungovala opět jako na začátku zápasu a skvělé zákroky přidával Soukup. Díky tomu vedli až 25:16 a definitivně zlomili veškerý odpor hostů. Zápas se poté dohrával, domácí nepřipustili žádné komplikace a dokráčeli k dalšímu vítězství v sezoně.

Liberečtí byli po většinu zápasu lepší a dokázali eliminovat nejlepšího hráče hostů, Krause. Dařilo se jim střílet jednoduché branky z rychlých protiútoků i z dobře dohraných kombinací. Na střední spojce tvořil hru Lepieš, který i přes několik technických chyb patřil k tahounům týmu. Střelecky se opět dařilo Vrbovi, jemuž zdatně sekundovali Eliáš a Morava. V obraně výborně pracovali Ploch, Baštinec a Jakl. V brance byl znovu výborný Soukup. Také ostatní hráči podali kvalitní výkon.

Sestava a branky: Soukup, Harbich Vrba 7/1, Eliáš a Morava 5, Lepieš 4, Hošic a Ploch po 3, Kulík a Jakl po 1, Šefl, Baštinec, Kožár, Burda.

Další utkání hrají Liberečtí v sobotu 10. října v Boleslavi.