Libčice nad Vltavou patří v soutěži mezi nejsilnější týmy a dokázaly to i v Liberci.

Handball Liberec - Libčice 27:31 (14:17)

Po úvodním oťukávání vstřelili hosté první gól a i přes precizní obranu domácích se dokázali díky zkušenostem některých hráčů, nabytých mimo jiné během pobytu v české extralize, prosazovat častěji než muži Liberce.

Ti již před zápasem počítali s tím, že tentokrát nepůjde vše tak hladce, jak byli zvyklí z krajské soutěže a dokázali v sobě najít dostatek síly, aby si soupeře nenechali gólově příliš utéct.

Usilovná obrana Libereckých však často končila až na trestné lavici a přesilovou hru zkušení hosté nemilosrdně trestali. Poločas tak skončil nepříznivě pro liberecké 14:17.

Na začátku druhé půle se Libčickým podařilo odskočit až na rozdíl sedmi branek a zdálo se, že zápas je rozhodnutý. S takovým vývojem se ale domácí nesmířili a začali bojovat ze všech sil. Hnáni domácím prostředím, začali se prosazovat častěji a hosté nervózně vyhlíželi konec zápasu.

Ten zastihl oba soupeře za stavu 27:31.

Dobrou zprávou pro Liberec je tak alespoň perfektní výkon mladého Dana Vrby, který se úspěšně zapojuje do mužských soutěží.

Sestava Liberce (branky): Ploch Matěj (1), Eliáš Matěj (4), Kulík Václav (1), Kotek Michal, František Chyba (4), Burda Matyáš (5), Vrba Jakub (1), Morava Jan, Kamaryt Michal (4), Baštinec Vojtěch (3). Vrba Dan (4), Kůta Miloslav, Svoboda Jan, Lešák Michal.