Liberec Handball HK - Slavia Praha 31:25 (16:11)

Domácí ale do utkání nevstoupili dobře. Od začátku se v útoku hledali a těžce se prosazovali přes vysunutou obranu hostů. V obraně dovolili soupeři skórovat z jednoduše připravených střeleckých pozic, a proto byl zápas velmi vyrovnaný a oba celky se střídaly ve vedení. Již v 6. minutě přišli Liberečtí o Hošice, kterému znemožnilo pokračování v utkání zranění ruky. Hosté pokračovali v nebojácné hře v útoku a v obraně si dovolili i několik tvrdších zákroků za hranicí pravidel, které rozhodčí pustili a domácí si s tím vším jen těžko věděli rady, proto bylo v 17. minutě 10:10. Od tohoto stavu přišel na hřiště Lepieš, který dodal klid Libereckým na obou brankovištích, čehož domácí začali využívat a postupně se svému soupeři začali vzdalovat a ve 29. minutě bylo 16:10.

Do druhého poločasu vstoupili opět lépe hosté, kterým se podařilo dvěma brankami snížit na 16:13. Domácí ovšem pražského soupeře na větší dostřel, díky důležitým zákrokům Soukupa, nepouštěli a drželi si čtyř až pětibrankový náskok. Zlom v utkání přišel ve 44. minutě za stavu 22:18, kdy se domácím povedlo důležitých sedm minut, které vyhráli v poměru 5:2 a odskočili svému soupeři na 27:20 v 51. minutě. Kdo si ovšem myslel, že je rozhodnuto, tak se velmi mýlil. Hosté vrhli všechny své síly do útoku, podařilo se jim ještě zdramatizovat zápas a dostat domácí pod lehký tlak (56. minuta 28:24). Liberečtí nezpanikařili a dvěma rychlými brankami rozhodli o svém vítězství 31:25.

Sestava a branky: Soukup, Harbich D. Vrba 8/2, Burda 4, Eliáš, Kamaryt, Šefl a Jakl po 3, Lepieš, Hošic a Baštinec po 2, Ploch 1, Teplík, J. Vrba.

Vítězství se nerodilo vůbec jednoduše. Hostující tým přijel s tím, že nemá co ztratit, a tak i k utkání přistoupil. Jeho tvrdá hra dělala domácím velké problémy a dlouho nedokázali najít způsob, jak ji překonat. Naštěstí se libereckým povedla poslední desetiminutovka v prvním poločase, která prakticky rozhodla o jejich vítězství. K tahounům týmu patřili tradičně Dan Vrba a Lepieš. Střelecky se též dařilo Burdovi, hru pomáhal tvořit Kamaryt. Obrana ovšem na začátku nepodala takový výkon jako v minulých kolech, ovšem postupem času se zlepšovala. Solidní zápas odchytal Soukup. I ostatní hráči se podepsali pod další vítězství v sezoně.

V dalším utkání se Liberečtí představí doma již zítra, kdy budou hostit od 19 hodin ve 3. kole poháru extraligový Jičín. V sobotu 24. října Liberec od 16 hodin čeká souboj o první místo proti soupeři z Loun, opět na domácí palubovce.