O třetím květnovém víkendu se v texaském Edinburgu konalo finále Západní atletické konference (WAC), do které patří i Grand Canyon University, kde se oba čeští atleti připravují a studují. O celkové vítězství univerzitního týmu GCU se Král s Kolářem přičinili na sprinterských tratích a ve štafetách velkým bodovým přísunem.

U Jana Krále výsledky z konference jen demonstrovaly skvělou premiérovou sezonu v americké soutěži, protože díky novému osobnímu rekordu 47,38 opanoval čtyřsetmetrovou trať a další individuální úspěch přidal na poloviční trati, kde časem 21,35 skončil na druhém místě.

Mládež Bílých Tygrů se už může pohybovat na ledové ploše Svijanské arény.
Bílí Tygři trénovali online i připravovali videa

David Kolář, zkušenější z dvojice českých atletů, se i navzdory zdravotním komplikacím během sezony dokázal protlačit až do finále nejkratšího sprintu, kde s časem 10,65 bral skvělé 5. místo.

Oba závodníci byli po celý ročník velkými oporami týmu i ve štafetách, jinak tomu nebylo ani nyní a na tratích 4x100 a 4x400 metrů obsadili 2., respektive 3. příčku.

„Oběma libereckým atletům gratulujeme a přejeme mnoho dalších domácích i zahraničních úspěchů,“ vzkazují zástupci klubu AC Slovan Liberec, který si udělal jméno i v USA.