Do Ostravy se vydala celkem devatenáctičlenná výprava libereckých atletů, medaile jsme slavili ve třech disciplínách.

O největší úspěch se zasloužil liberecký vytrvalec David Šlapák. Svěřenec trenéra Jana Šebelky se během prvního závodního dne stal časem 4:03.15 očekávaným mistrem republiky na trati 1500 m mezi dorostenci. Na stejné trati přidal k našemu údivu medaili ještě liberecký objev Ondřej Gajdoš, který si časem 4:04.52 doběhl pro bronz, přičemž se jednalo teprve o jeho druhý atletický závod v kariéře.

Ondra se doposud věnoval jiným aktivitám, ale především díky triatlonu má dobrý základ pro vytrvalostní disciplíny.

V dopoledních hodinách druhého závodního dne se za deštivého počasí postavil na start opět David Šlapák. David před startem závodu na 3000 m neskrýval své ambice a povedlo se mu naplnit všechna očekávání.

Závod ovládl způsobem start-cíl a časem 08:37.00 zaběhl nový rekord mistrovství! David se díky dvěma zlatým medailím stal jedním z nejúspěšnějších závodníků celého šampionátu.

Čtvrtou medaili přidala mezi juniorkami osmistovkařka Denisa Folková. Ta po hladkém postupu ze sobotních rozběhů nastoupila do finále a časem 2:09.57 potvrdila ziskem bronzové medaile roli favoritky.

Všem zúčastněným libereckým atletům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších let!

Ve středu 16. září pořádá AC Slovan Liberec od 16 hodin T-Mobile Olympijský běh. Více informací na www.atletikaliberec.net.

Pavla Cinkánová