Kategorie U19 v prvním kole porazila Vysoké Mýto 4:1 a poté podlehla Chrudimi 0:3. Proti Nejzbachu se blýskl hlavně Marek Šíma, který vstřelil hattrick. V další rundě změřili Severočeši své síly s Mělníkem a Teplicemi.

BEZ INKASOVANÉ BRANKY

Devatenáctce se povedl opravdu husarský kousek, protože ani jednou v těchto dvou zápasech neinkasovala. Mělník porazila 3:0 a Teplice deklasovala vysoko 18:0.

„Hráče musím pochválit za výkon v prvním poločase a takticky dobře zvládnutý závěr. Vstup do druhé půle se nám nepodařil a Mělník nás dostal pod tlak, čehož bychom se měli vyvarovat. Chyběl nám pohyb a klid na míči. Zápasy s Olympikem bývají vždy vyhecované, což platilo i o tomto duelu. Kluci byli disciplinovaní a věnovali se hře, což byl také jeden z důvodů, proč jsme zaslouženě sebrali tři body a ani jednou branku neinkasovali,“ zhodnotil duel s Mělníkem asistent trenéra Liberce Pavel Bína.

„V utkání s Teplicemi padaly krásné branky po pohledných akcích. Škoda té jedné inkasované. Mohli jsme odjet z turnaje se čtyřmi čistými konty,“ dodal Bína.

Liberci tak po čtyřech odehraných utkáních patří v tabulce třetí pozice se ziskem devíti bodů.

NEJLEPŠÍ ÚTOK

Navíc se Liberec může chlubit nejlepším útokem, který zařídil už 25 gólů.

Sedmnáctka v zahajovacím kole remizovala s Vysokým Mýtem 4:4, aby následně rozebrala Chrudim 12:3. Suverénně si Liberečtí počínali také ve druhém kole, v němž rozstříleli Mělník 8:0 a Teplice 23:1. Mužstvo zpod Ještědu je v tabulce třetí s deseti body na kontě. Rovněž kategorie U17 se může pyšnit nejlepším útokem, který nasázel do branek soupeřů už 47 gólů.

„V obou utkáních jsme dominovali a kluci si mohli zastřílet. Chtěli jsme soupeře dostávat pod tlak a být agresivní. To se nám dařilo a kluky musím za herní projev pochválit. Góly padaly po hezkých kombinačních akcích. Soupeři na nás nestačili v rychlosti ani důrazu. Tato utkání jsme si užili a mohli si zkusit různé varianty rozehrání standardních situací,“ řekl spokojeně trenér Liberce Aleš Benek.

„Některé individuální výkony byly velmi dobré. Zejména nováček Kašpar byl velmi produktivní. Tento turnaj nám posloužil jako dobrá příprava na příští třetí turnaj, kde se popereme o čelo tabulky s Rapidem Ústí nad Labem a Chomutovem,“ vyhlíží Benek další bitvy.

Ve třetím kole čekají na liberecké futsalisty další dva soupeři, konkrétně Rapid Ústí nad Labem a Baník Chomutov. Hrát se bude v neděli 15. prosince v Městské sportovní hale v Chomutově.

Obě kategorie budou bojovat o čelo tabulky.

Pokud si budou mladí futsalisté počínat stejně nebo ještě lépe než v úvodních dvou dějstvích, přečkají Vánoce na prvním místě tabulky.

Sobě i svým fanouškům by nadělili ten nejlepší dárek. K jeho rozbalení však povede těžká cesta, protože další body jsou dobře zabaleny.