Poslední zápas jste na Kladně prohráli 2:3. Jak moc se na vás porážka podepsala?
Na Kladně je specifické prostředí, domácí si v něm věří. My jsme se hledali a nesedla nám sestava. Každopádně nepropadal bych panice. Každá prohra mrzí, před Final four ale může mít i pozitivní dopad. Alespoň si uvědomíme, že to nepůjde jednoduše a že do hry musíme vložit něco navíc.

Opora Českých Budějovic Martin Kryštof.
Libero Jihostroje Kryštof: Pohár je jeden z vrcholů sezony. Ukáže naši sílu

Kam řadíte úspěch v Českém poháru, který obhajujete?
Neupínáme se k obhajobě. Vyhrát chce samozřejmě každý, vždyť jde o první trofej sezony. Pro někoho její zisk znamená klid před play-off. Půjde o těžká utkání s celky ze silné čtyřky, a ty každý tým potřebuje.

Hrajete s Českými Budějovicemi. Co o nich víte?
Stejně jako my nejsou v ideální formě. Prohrály s Ostravou i Zlínem. Občas prostě zaváhají i ty nejsilnější týmy. Je ale důležité, jestli se dáte dohromady pro play-off. To jsou úplně jiné zápasy, a stejné jako ve Final four. Nikdo je nepodcení a trenéři na ně své týmy speciálně připravují.
V Kutné Hoře se 17. a 18. února odehraje volejbalový svátek – Final four Českého poháru.Zdroj: Deník
Hvězdou Budějovic je Martin Kryštof. Jak moc je důležité mít v mužstvu tak kvalitní libero?
Jde o stěžejního hráče Budějovic. Martin je nejlepší libero extraligy, coby zkušený volejbalista si umí srovnat okolí. Má kvalitní příjem, je dobrý v poli, dokáže všechno organizovat. A hlavně – nebojí se vzít zodpovědnost na sebe.

Jste prý kamarádi…
Prožili jsme toho spolu hodně. Před zápasem si sedneme a pokecáme, na což se těším. Je ale jasné, že každý chceme úspěch svého týmu.

Koho favorizujete z druhého semifinále?
Hala v Kutné Hoře je prý menší, což by mělo nejvíce vyhovovat Kladnu. To navíc posílilo o Sergeje Baranova, který má za sebou nespočet těžkých zápasů, snad nejvíc ze všech v Česku. Tým je proto sebevědomý a měl by postoupit.

Kutná Hora není volejbalovým městem. Co říkáte rozhodnutí hrát tam Final four?
Důležitá je propagace: podobný model najdeme i v Itálii. Finále je taky na jednom místě a udělá se z něj volejbalový svátek. Dětem se dokonce rozdají lístky zadarmo. Taková cesta je nejlepší.

Očima soupeře – Martin Kryštof:
„Pro Liberec je Honza naprosto nejdůležitější, s ním výkony Dukly stoupají a padají. Je chytrý a stabilní. Záleží, jaký bude mít den. Tlak na něj nemá vliv, a když, tak spíš pozitivní. Důkazem je i to, že na klubové scéně všechno vyhrál. Zastavit ho nebude lehké, ale dá se to.“

Opora Kladna Adam Zajíček.
Volejbalista Zajíček před ČP: Těším se na náboj zápasů o všechno
Opora Karlovarska Filip Rejlek.
Volejbalista Rejlek před ČP: Budeme usilovat o postup. Nic jiného nebereme