Jarní sezónu nejúspěšnější liberecký klub zahájil ve velkém stylu. O tom, jak důkladná prověrka to byla, svědčí i to, že ve 20 závodnících měl oddíl za turnaji celkem 51 startů. Někteří závodníci totiž startovali až v pěti kategoriích (kata a kumite své věkové kategorie, kata a kumite ostaršeni do vyšší kategorie a kata tým). K výkonům svých svěřenců pomáhali oba hlavní trenéři SK Petra Piskačová a Pavel Horňák i Ondřej Petr, mentální kouč spolupracující s oddílem a národní reprezentací a zakladatel projektu SPORT HLAVOU.

Nejlépe se dařilo Kláře Muzikářové v disciplíně kumite starších žákyň nad 50 kg. Právě ona patřila do skupiny závodníků, která sbírala zkušenosti ve více kategoriích a zlatá medaile cinkla v té poslední. Na své cestě za zlatem porazila Slovenku (4:0), Chorvatku (6:0), další chorvatskou závodníci (6:2), a chorvatská jízda pokračovala i ve čtvrtém kole 3:0 a ve finále 2:0.

Druhá medaile - bronzová, patřila kata týmu ve složení Harciníková, Muzikářová a Štěpánová. Děvčata v tomto složení startovala poprvé a hned ostaršené do kategorie dorostenky - juniorky na mezinárodním turnaji.

Těsně před medailovými branami na 5. místě skončili: Filip Horňák (kumite ml. žáci do 10 let do 30 kg a ostaršený do kumite ml. žáci do 12 let do 30 kg), Anna Harries (juniorky nad 59 kg), Hana Dostálová (kumite seniorky nad 68 kg) a Nela Rajtrová (kumite mladší žákyně do 10 let nad 37 kg), která přidala i 7. místo v kata mladších žákyň do 10 let. Sedmá pozice patřila i Filipovi Horňákovi (kata ml. žáci do 10 let) a Emmě Kubečkové (kumite ml. žákyně do 10 let do 32 kg). Devátí se umístili Daniel Kolář (kata starší žáci) a Daniel Nevrkla (kumite starší žáci do 50 kg) a Anna Harciníková obsadila 11. místo v kategorii kata dorostenky. Za vyzdvihnutí stojí i nemedailové výkony Venduly Štěpánové a dalších, kdy i 5 vyhraných zápasů nestačilo k bodované pozici.

"Byl to velmi náročný turnaj a naši závodníci ho zvládli na výbornou. Mnozí z nich se rovnali s velmi těžkými soupeři z celé Evropy a pro některé to byla premiéra na takto velikých závodech. Velmi oceňuji i to, jakým způsobem naši karatisté přistoupili k několikanásobným startům. I přes únavu šli do dalších zápasů s velkou chutí a dařilo se jim velmi rychle uplatňovat zkušenosti z předchozích kategorií a napravovat případné chyby," uvedla hlavní trenérka SK a předsedkyně reprezentace Petra Piskačová.