V Ostravě měli své soutěže fleretisté a fleretistky ve věkových kategoriích kadetů a poprvé i tzv. minižáků ročníků 2003 a mladších. Turnaj zahájili kadeti, kde měla Lokomotiva čtyři zástupce, z nichž si tři vedli velmi dobře a postoupili do eliminace a vypadl pouze Pavel Šimon, který se umístil jako 25. V eliminaci z Libereckých nejlépe šermoval Jiří Syřiště, který se probojoval až do širšího osmičlenného finále, kde jej v zápase o postup mezi nejlepší čtyři zastavil Frank z USK Praha a Jiří se tak umístil na velmi pěkném šestém místě. V šestnáctce pak byl 12. Matěj Chaloupka a 15. Václav Hak. Všichni čtyři pak ještě absolvovali soutěž družstev, kde se Liberec umístil na 4. místě.

Následoval turnaj kadetek, kde se do osmičky probojovala na sedmé místo Štěpánka Němcová, když o postup do čtyřky prohrála s vítězkou soutěže ostravskou Hendrichovou. Jedenáctá se umístila Anna Havlíčková, 14. Barbora Hromádková a šestnáctá Anna Haková. V družstvech pak v závěrečných bojích vybojovala liberecká děvčata třetí místo a bronzové medaile.

Svoje první mistrovství republiky měla i kategorie minižactva, kde šermují chlapci a děvčata ve společné soutěži. Také tam měl liberecký šerm své zastoupení a nejlepší byl na 12. místě Petr Hromádka, 15. se umístil Tomáš Chramosta a 25. skončila Markéta Sklenářová, která byla mezi děvčaty klasifikována osmá. Všichni tři, doplněni Matoušem Pajerem, pak šermovali v soutěži družstev, kde velmi dobře vedeni trenérem Kulíkem porazili družstvo Bohemians Praha a ve finále prohráli s velmi dobrým družstvem Bystřice nad Pernštejnem a získali stříbrné medaile. Celkově se potvrdilo, že v současnosti je v kadetských fleretech suverénně nejlepší Ostrava, která zvítězila v jednotlivcích i v družstvech.

Druhým finálovým turnajem byla soutěž v šermu kordem žáků, konaná ve sportovním centru v Praze-Letňanech, kde měl Liberec rovněž zastoupení. Zde bohužel úspěchů Liberečtí nedosáhli a nejlepší z nich byl 32. Lukáš Pur, 46. Ondřej Melichar a 49. Jakub Landsperský.