Tentokrát se RRC ve složení Petr Řezníček a Pavel Bouma soustředil pouze na třídu Volná nad 600 (Czech Open +600), protože start i ve třídě Superstock 1000 by časově a finančně nezvládl.


Také ve třídě Volná nad 600 je patrný úbytek jezdců a do Maďarska přijeli hlavně ti, kteří pomýšlejí na dobrý celkový výsledek na konci sezóny. Nechyběl největší konkurenční tým Moto HB. Celkově se na start postavilo 17 motocyklů, kde polovinu tvořili jezdci třídy Volná do 600. Tyto dvě třídy jezdí v Maďarsku již tradičně společně.


Na technickém okruhu se ho ve volných trénincích po roční pauze znovu „učili“ a postupně zrychlovali. Bohužel ve druhém tréninku se přední kolo Boumy neudrželo v jedné z levých zatáček na asfaltu. Následoval celkem běžný pád, který k velké smůle skončil zlomeninou v zápěstí. Týmové barvy tedy nadále hájil pouze Řezníček a Pavel odjel zpět do Čech, kde se bude muset podrobit operaci.


V kvalifikaci se Petrovi podařilo zajet třetí nejrychlejší čas 2:03.0 a mohl tak startovat z první řady. První pozici si vyjel Štecher časem 2:02.8 a druhou Milichovský, oba jezdci týmu Moto HB. Obě kvalifikace provázel hodně silný vítr, proto byla s výsledkem spokojenost.


V ranním tréninku (Warm Up) byl Řezníček nejrychlejší, a tak se šlo s dobrým pocitem na start. Start závodu se Petrovi letos již potřetí výborně vyvedl a do první zatáčky najížděl jako první. Již v prvním kole získal více jak vteřinu náskok před Štecherem a tento náskok se stále zvyšoval až na konečných 11 sekund v cíli. Jako druhý dojel Milichovský a třetí skončil Ondřej Korčák (zároveň vítěz třídy Volná do 600). Štecher musel pro poruchu stroje v 8. kole odstoupit ze 2. místa. Řezníček si navíc připsal nejryhlejší kolo závodu časem 2:00.9. Celý závod proběhl za sucha a poměrného tepla (22 °C).
„Rakouští pořadatelé mile překvapili dvojím vyhlášením výsledků. Dostali jsme tedy pohár i za absolutní pořadí v závodě, kromě tradičního od naší motocyklové federace za umístění v PČR ve třídě Volná nad 600,“ uvedl Řezníček.


Přesně po polovině závodů je celkově na prvním Řezníček 75 bodů a třetím Bouma 33 bodů místě.

Pavel bude minimálně při závodě v Brně o víkendu 27. - 28. června kvůli svému zranění chybět.