"Na tom úvpodu se podepsal předchozí zápas a dlouhá cesta z Ostravy. Ten náš začátek byl strašný, navíc na zimáku byla zima a kluci se dostávali pomalu do tempa. Od druhé třetiny jsme ale stáhli hru na dvě lajny a tím se dostali do tempa. Jakmile jsme dali druhý gól a snížili na 2:3, tak jsem věřil, že jsme na dobré cestě a že to zvládneme," uvedl nakonec spokojený liberecký trenér Zdeněk Skružný.

Liberec porušil tradici a sérii nezdarů z poslední doby, výrazně mu k tomu pomohl Šimon Stránský, jenž si v souboji rivalů připsal čtyři branky a jednu asistenci. Vítězný hostující tým se posunul na osmou příčku tabulky, Česká Lípa zůstává se dvěma body dvanáctá.

"S úvodem sezony jsme spokojení. Hlavně chceme porážet týmy, které jsou pod námi nebo s kterými budeme bojovat o play off. To je ostatně i cíl do nedělního zápasu, do kterého půjdeme v roli mírného favorita. Věřím, že si kluci odpočinou, na domácí zápas se budou těšit a nakonec ho zvládnou," uvedl Skružný.

Česká Lípa se dostala do hry ještě za stavu 4:5, ale třebaže má nejzkušenější tým v soutěži, tak závěr zvládl lépe soupeř. "Až teď začínáme těžit z naší práce z mládeží, snad se talentovaní kluci prosadí," dodal Štěpán Slaný, 38 letý českolipský hrající manažer s tím, že se klub musí vyrovnat s odchodem studujících florbalistů do větších měst.

Superliga florbalistů, předehrávka 7. kola:

FBC Česká Lípa – FBC Liberec 4:8 (3:1, 0:3, 1:4)
Branky: 3. Mlejnek (Novák), 6. Kopič (Krajcigr), 18. Ekl, 55. Slaný (Štěrba) – 20. Stránský (Ferdan), 27. Smutný (Stránský), 32. Klucho (Ferdan), 35. Stránský (Jakub Kopecký), 49. Stránský (TS), 56. Jakub Kopecký (Kološ), 57. Wiener (Chlad), 60. Stránský (Ferdan). Diváků: 400.