V indonéském Puncaku se konalo Mistrovství světa v paraglidingu disciplíně přesnosti přistání. Na šampionátu startovalo rekordních 121 účastníků a z České republiky dorazila reprezentace čítající dvě ženy a pět mužů, mezi nimiž byl také liberecký Stanislav Mayer, který je úřadujícím mistrem v této disciplíně. 

„Po příletu do Jakarty na ostrov Jáva jsme téměř ihned směřovali na místo konání, kde jsme trénovali o sto šest. Během čtyř letových tréninkových dní jsme udělali kolem dvaceti přistání," sdělil Mayer. V prvních dvou kolech se zadařilo zkušeným reprezentantům Tomášovi Lednikovi, který byl průběžně první a Radkovi Václavíkovi, jenž držel první desítku. 

„Mně a dalším českým reprezentantům se příliš nedařilo. Ale další kola se výkony trochu srovnaly a v hodnocení týmů jsme se posouvali nahoru. Ledník bojoval o bednu, Václavík o první desítku a v týmech jsme chvilkama pomýšleli na stupně vítězů," přiblížil Mayer úvodní dny. Nakonec po pěti validních odlétaných kolech skončil Lednik celkově třetí a v týmech Česko obsadilo šesté místo, vítězem se stalo Thajsko.

Pořadí na MS:1. Supratman (Indonésie) celkem 8 cm odchylky, 2. Sluga (Slovinsko) - 9 cm, 3. Lednik (ČR) - 10,… 20. Václavík (41), 65. Mayer (414), 76. Kricnar (609), 78. Tomášková (640), 79. Vachtl (715), 80. Figalová (722).