V kyperském Limassolu se sešla konkurence kickboxerů ze šedesáti zemí světa. Česko reprezentaci nevyslalo, takže si medailista berka hradil vše sám. „Vše mi zaplatil sponzor Mlýn Perner Svijany. Bez něho bych se na šamionát nedostal,“ potvrdil Berka, který tak získal konečně svůj první titul mistra světa.

V lowkicku nad 91 kg porazil nejprve íránského reprezentanta 3:0 na body, ve 2. kole zdola Australana 2:1 na body. V semifinále podlehl borci z Ázerbájdžánu 1:2 a skončil třetí. „Vítěz byl absolutní světová špička. V prvním kole jsem chytl špatný úder a byl jsem navíc dvakrát počítán. Takže 1. kolo pro soupeře. Ve druhém to bylo vyrovnané a ve třetím jsem byl lepší já, ale nestihl jsem ho bodově dotáhnout. Jinak to všichni byli kvalitní soupeři. Musel jsem bojovat opatrně, protože stačí jeden dobrý úder a zápas je hned změněný,“ popisoval Berka. „Jestli jsem spokojen? Třetí místo na světě, to není nic, za co bych se měl stydět,“ dodal.

V oriental kickboxu (K1) vyřadil Berka nejprve Kazacha 2:1, poté Ázerbájdžánce 2:1, reprezentanta z Pobřeží Slonoviny 3:0 a ve finále Řeka K.O. ve 3. kole. „Pomohlo mi, že jsem se doma hodně soustředil na oriental, kde jsou povolena kolena a klinče. Domácí příprava a kvalitní sparingpartneři,to mi dost pomohlo k tomuto úspěchu. Soupeři na šampionátu patří ke špičce ve světě, černoch byl taky hodně kvalitní. Před finálem jsem měl trochu strach, že budou rozhodčí stranit mému soupeři, protože to byl jejich krajan, ale ve třetím kole šel k zemi a už se nezvedl,“ přiznal Berka.

„Naše repre nejela, takže jsem tam byl za své, vše mi hradil sponzor Mlýn Perner a přispěli i další sponzoři Aquel, External work a Arboli,“ říká „Márty“, který má ve své sbírce zlato z mistrovství Evropyv lowkicku a titul vicemistra světa. Vicemistr světa je také ve fullkontaktu. Berku čekají v červenci šampionáty v Íránu, K1 Pyramida v Ostravě a srpnové mistrovství světa v Olomouci.