„S obřím slalomem jsem opravdu spokojen, startoval jsem až ve druhé třetině startovního pole, ale i přesto jsem na měkké trati zajel slušný čas. Druhý den jsme hráli prvních osmnáct jamek, trvalo to déle než šest hodin, ale na svůj handicap jsem hrál velmi dobře. Zradila mě však záda, a tak druhá osmnáctka už tak dobrá nebyla,“ hodnotí svůj výkon Karel Lank, kterému v celkovém pořadí patří 109. příčka.

Individuální vítězství patří letos, stejně jako vloni, Oswaldu Hochfilzerovi z Rakouska, který byl po slalomu čtvrtý, ale předvedl skvělý výkon v golfu. Pořadatelé šampionátu si pochvalovali zejména vynikající počasí, ale i zvučná jména borců na startu. Nejlepší sjezdař světa Bode Miller s přehledem vyhrál lyžařskou část šampionátu, jeho golf ale na celkový titul nestačil.

„Jsem moc rád, že jsme vyhráli týmovou soutěž, byl jsem tu celý týden a trénoval na ledovci, ale je vidět, že kombinace lyžování a golfu je opravdu náročná a na individuální vítězství bych musel věnovat mnohem více času i golfu,“ komentoval svůj výkon Bode Miller, který startoval za Team Kitzbühel.

Šampionátu se zúčastnili závodníci ze sedmnácti zemí světa včetně dvanácti českých zástupců. Mnozí z nich jsou současní či bývalí reprezentanti a někteří i účastníci ZOH v Turíně. O kvalitě účastníků svědčí i fakt, že pravidelný účastník Světového poháru Alois Vogl z Německa skončil v celkovém pořadí slalomu až osmnáctý.