To je skvělá bilance vycházejících sportovních nadějí Libereckého kraje, kterou si přivezly z Moravskoslezského kraje.

Výprava LK čítala 102 osob, z čehož bylo 82 sportovců a dvacet trenérů, a patřila tak po domácím kraji ke druhé z největších výprav. Zastoupení měla v alpském lyžování (4 zlaté a 2 stříbrné), biatlonu (3 zlaté, 2 stříbrné, 4 bronzové), běhu na lyžích (5 zlatých, 3 stříbrné, 4 bronzové), krasobruslení, ledním hokeji, rychlobruslení (1 bronzová), skoku na lyžích (6 zlatých, 3 stříbrné, 1 bronzová), severské kombinaci (2 zlaté, 4 stříbrné, 1 bronzové) a snowboardu (1 zlatá, 1 stříbrná, 1 bronzová).

„S dosaženými výkony jsme více než spokojeni. Na sportovcích bylo vidět maximální úsilí během všech závodů a zápasů. Dosažené výsledky zároveň ukazují, že Liberecký kraj je zimním sportům zaslíbený a práce s mládeží v zimních sportech je naší výstavní síní. Zásluhu na tom mají nejen samotní sportovci, ale i trenéři, servismani a rodiče, kterým se daří jejich potenciál rozvíjet tím správným směrem, za což jim patří veliké poděkování,“ uvedl náměstek hejtmana Radek Cikl.

Liberecký kraj si přivezl také ocenění na poli individuálních výkonů. Mezi nejlepšími sportovci se objevili trojnásobní zlatí medailisté Markéta Davidová (biatlon) a Jan Ouvín (alpské lyžování). Příjemným překvapením je 4. místo Ondřeje Petra v doprovodné fotografické soutěži.