Významného ocenění se dočkala liberecká plochá dráha. Polská plochodrážní Amatérská liga totiž vyhlašovala nejlepšího pořadatele soutěže, a tím se stál právě Liberec. Do Liberce s novým rokem dorazilo ocenění v podobě poháru. A za co přesně si jej Liberečtí vysloužili? V minulém roce se ve Starých Pavlovicích odjel jeden závod ze seriálu KACZMAREK SPEEDWAY ELECTRIC CAP

I když se jednalo o amatéry, závody proběhly v plně profesionálním duchu. A za organizaci závodu si liberečtí pořadatelé vysloužili ocenění v podobě poháru, který obdrželi od polských kolegů. Podobné ocenění ještě Liberec nedostal a je to významnější, jelikož takového úspěchu nedosáhlo žádné jiné město v České republice. Pro rok 2019 by se tato akce mohla konat již na dvou stadionech v Čechách. Liberec už dlouho spolupracuje s Pardubickou Zlatou přilbou a právě tam se má odehrát jeden z plánovaných podniků. Bude to zároveň zajímavý kontrast. Jeden den se bude závodit na nejdelší dráze v Pardubicích a druhý den na nejkratší dráze v Liberci.

„Stadion v Pavlovicích slaví letos už 121 let od postavení a první plochodrážní závod se na něm jel v květnu roku 1930,“ připomněl Věroslav Kollert z vedení pořádajícího klubu Plochá dráha Liberec a velká ikona tohoto sportu. Loni se na oválu představila elita jezdců do 21 let, která se střetla v rámci Mistrovství světa na liberecké dráze v semifinálových jízdách.