„Závod se skládal z prologu, což je v podstatě první erzeta většinou pro diváky, ale čas se započítává i do celého závodu s šesti měřenými úseky. Prolog byl nezvykle dlouhý, tudíž moc pro diváky nebyl a odehrával se na nové bikeparkové dráze Teare line, která se skládá zhruba ze 130 klopených zatáček a nejrychlejším závodníkům zabrala necelých devět minut," uvedl Vaner. V prologu se liberecký Vaner slušně závodně naladil a zajel vynikající 1. místo v kategorii Masters 30+. V samotném závodě následovalo šest měřených úseků, z nichž na čtyři se jelo lanovkou, na jeden se tlačilo 40 minut po turistické cestě a na poslední se přejíždělo na kole.

„Erzety byly rozmanité a obsahovaly velmi rychlé úseky, které střídaly velmi zavřené zatáčky a mezi tím byly RZ vyplněné lávkami přes potoky, kamenitými úseky a dalšími záludnostmi," podotkl. Bohužel se Vanerovi nepodařilo udržet umístění z prologu a propadl se na 3. místo, ale tuto pozici již udržel.

„S výsledkem závodu jsem spokojený, i když jsem udělal pár chyb, které mě stály cenné vteřiny a možná i lepší výsledek. Organizačně byly závody zvládnuty poměrně dobře, kromě pár zmatků s počtem erzet, kdy se jejich počet upřesňoval až při registraci. Velkým plusem proti českým závodům pak byla časomíra, kdy se závodníkovi měří čas automaticky při vjezdu a výjezdu v erzetách. Jinak nám vydrželo i perfektní počasí, takže závody super," říká o závodu Jan Vaner.

Další čeští závodníci byli v kategorii Elite: 2. Michal Prokop, 33. Ondřej Fiala, kategorie Amateur: 12. Petr Pšenička a 32. Jan Mareš. Kategorie Masters 40+: 6. Milan Čižinský.