„V obou kategoriích se projevila jak množstevní, tak kvalitativní úroveň klubu šermu Ostrava, kde je v současnosti nejkvalitnější základna mladých fleretistů a fleretistek. Zdatnými soupeři se jim snažili být domácí, kteří se také snaží vybudovat kvalitní základnu, ale zatím mají nejvíce mládeže v žákovském věku," uvedl trenér Reiner Niesig z liberecké Lokomotivy.

Přesto se podařilo mezi juniory domácímu Romualdu Klemmovi všechny soupeře porazit a v soutěži zvítězit. Do osmičky se ještě probojoval na osmé místo Jiří Syřiště, devátý byl Václav Hak, desátý Pavel Šimon a třináctý Matěj Chaloupka. O 18., 19. a 20. místo se podělili František Šilhán, Petr Hromádka a Tomáš Chramosta.
V soutěži kadetů rovněž vládli mladí ze severní Moravy, ale dobře jim sekundovali i domácí, z nichž byl pátý Pavel Šimon a opět osmý Jiří Syřiště. Ještě na 10. místě byl Matěj Chaloupka a ostatní skončili v předkole.

Rovněž v dívčích soutěžích se projevila kvalita ostravských děvčat, která obsadila přední místa v obou kategoriích. Mezi kadetkami si z domácích nejlépe vedla pátá Anna Havlíčková, sedmá byla Štěpánka Němcová, desátá Barbora Hromádková, dvanáctá Markéta Sklenářová a třináctá Lucie Ježková, ale všechny jsou věkem žákyně. V kategorii juniorek se žačka Štěpánka Němcová umístila na pěkném pátém místě a Anežka Řičářová si vybojovala místo osmé. Dvanáctá byla Anna Havlíčková. Ostatní liberecká děvčata skončila v předkole.

Při uspořádání turnaje různými formami pomohly organizace a firmy. „Tímto jim děkujeme. Byly jimi statutární město Liberec, IZOLTHERM, Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce, Svijany soukromý pivovar, JIM ofsetová tiskárna, ELRA – servis, Dino, PRECIOSA, moštárna a palírna Stará Dáma, Centrum Babylon Liberec – Aquapark, Centrum Babylon Liberec, Agentura regionálního rozvoje ARR Nisa, Marty-sportovní poháry, reklamní agentura Ika a televize RTM TV," pochválil Niesig.