Liberec drží neporazitelnost, porazil i zlínskou Fatru, která si před domácím publikem a po sérii šesti zápasů bez porážky, na lídra ze severu Čech hodně věřila.

„Výsledek je pro nás zklamáním. Hlavně za druhou půlku zápasu bychom si nějaký bod zasloužili," litoval zlínský trenér Roman Macek: „Liberec se na nás výborně připravil, dařilo se mu na servisu, dobře bránil a také v útoku byl mnohem nebezpečnější."

O úspěchu liberecké Dukly rozhodl zmiňovaný precizní servis. „V momentě, kdy se nám dařilo podání, jsme domácí přehrávali. A těch momentů byla v utkání většina," prohlásil spokojený kouč vítězů Michal Nekola.

Ústí si připsalo další očekávanou porážku a na ostatní týmy tabulky začíná čím dál více ztrácet - na předposlední Odolena Vodu šest bodů a na Staré Město dokonce hned sedm. Příbram potvrdila druhou pozici a vyhrála za hodinu.

„První a třetí set jsme byli ve hře. Průběh jsme si zkomplikovali vlastními chybami. Druhý set byl v podání Příbrami hodně kvalitní na podání," uvedl Miroslav Přikryl, manažer a hlavní trenér SKV Ústí nad Labem.

Extraliga, 13. kolo:

Příbram – Ústí nad Labem 3:0 (19, 15, 20). Rozhodčí: Buchar, Kořenek. Čas: 64 minut. Diváků: 752. Nejvíce bodů: Patucha a Bezděka po 12, Čížek 11 – Procházka 12, Alfonso 9, J. Vodvárka 7.
SKV Ústí n. L.: Kupilík, Mooz, Alfonso, Procházka, Kořínek, Vodvárka, libero Bican –  Pěkný .

Zlín – Liberec 1:3 (-20, -16, 20, -21). Rozhodčí: Pecháček, Dziacký. Čas: 103 minut. Diváků: 380.
Nejvíce bodů: Kostoláni 19, Navláčil a Bartoš po 11 – Hadrava 23, Zajíček 19, Hýský 13, Staněk 11.
Dukla Liberec: Staněk, Démar, Burrow, Zajíček, Hadrava, Hýský, libero Kopáček – Řezníček, Steffan, Vodvárka.