Olympiádu dětí a mládeže bude už podruhé hostit Olomoucký kraj a od 26. do 30. června přivítá přes tři a půl tisíce sportovců. Reprezentanti ze severu Čech se představí ve všech dvaceti sportech a 73 disciplínách. Vedle tradičních sportů jako je atletika, plavání, fotbal či tenis zařadili organizátoři poprvé do programu také šerm.

„Na Olympiádě dětí a mládeže se mladí sportovci poprvé setkají se všemi aspekty velké akce. Snaží se podat nejlepší výkony, dávají své první rozhovory, zažívají emotivní momenty a navazují nová přátelství. Pro některé se ODM stane největším sportovním zážitkem v životě, pro jiné znamená odrazový můstek na cestě k olympijským hrám. Pro všechny se ale jedná o nezapomenutelnou zkušenost,“ říká místopředseda ČOV zodpovědný za Olympiádu dětí a mládeže Filip Šuman.

Klání budou letos probíhat v šesti městech – Olomouci, Prostějově, Přerově, Uničově, Kojetíně a Velké Bystřici. Zahajovací ceremoniál se uskuteční na Andrově stadionu SK Sigma Olomouc.

Sledovat ho můžete stejně jako jednotlivé závody na ČT sport a také na webu olympijskytym.cz/tv. Buďte u toho a sledujte mladé sportovní talenty.