Vlepší výchozí pozici je domácí Dukla jak díky jednobodovému náskoku na 1.místě, tak idíky psychologické převaze. Vtéto sezoně totiž ještě se svým dnešním soupeřem neprohrála a vítězně skončily ijejí nejčerstvější vzájemné zápasy sKladnem.

Dne 28.ledna vtelevizním ligovém střetnutí vyhrála Dukla na Kladně 3:1 a očtrnáct dnů později ve finále Českého poháru vProstějově dokonce nedarovala Kladenským aniset!

„Už si ztoho děláme trochu srandu, že hrajeme pořád sKladnem,“ nastiňuje pohodovou atmosféru vliberecké kabině hrající asistent DaliborPolák.

„Bylo by dobré prodloužit vítěznou sérii, protože jednak bychom odskočili včele tabulky Kladnu a jednak ijednomu zdvojice České Budějovice– Ostrava.“

Jihočeši jsou třetí, Ostrava čtvrtá a vjejich sobotním vzájemném duelu jeden ztěchto týmů ztratí.

„Tabulka byla po celou dobu základní části dost vyrovnaná, tak by se teď mohla trochu roztrhat,“ přeje si Polák. „My si samozřejmě chceme vytvořit co nejlepší pozici pro playoff.“

Do zahájení vyřazovací části soutěže bude oběma dnešním protivníkům scházet ještě pět utkání, na 8.místo má vedoucí Dukla vtéto chvíli náskok šestibodů.

Liberecké volejbalisty po utkání sKladnem čekají ještě zápasy vOstravě (1.3.), doma sOpavou (8.3.), vÚstí nad Labem (15.3.), doma sBrnem (20.3.) a vPraze sČZU (22.3.).

Momentálně má liberecký celek za sebou, počítáme–li ivýhru vpohárovém finále, pět vítězných zápasů vřadě, znichž je cenné zejména vítězství 3:1 v20.kole na půdě obhájce titulu Českých Budějovic.

Ve zdravotním stavu mužstva nedošlo oproti minulému kole kžádným změnám.

„Nastoupíme normálně jako posledně proti Zlínu,“ připomíná Dalibor Polák poslední hladkou výhru. „Co na sebe ale spolu sKladnem vymyslíme, to netuším, protože se teď navzájem známe tolik, že se snad ani nic vymyslet nedá… Jediné, co bude nové, je nový trenér Kladna. Tak uvidíme, co soupeř předvede.“