Liberec na Moravu dorazil ve značně oslabeném složení, jelikož tým zasáhla chřipka a zbytek kvalitních opor týmu je stále ještě zraněný. Sestava družstva tak byla prakticky neměnitelná.

Frýdek-Místek - TU Liberec 3:0 (20, 20, 22)

Domácí hráčky byly o něco lepší v poli a na smeči. Liberecké prohrály úvodní set 25:20, ale ve druhém vedly 6:0 a 13:6. V těchto fázích se hostům dařilo, ale nakonec z nadějně rozehraného setu byla opět prohra. Ve třetí sadě se domácí volejbalistky utrhly na 18:7, ale Liberecké stáhly dokonce na 23:22. Jenže pak hostující zkazily servis a bylo po radosti. „Soupeř nebyl lepší, jenže my jsme udělali víc chyb než on. Zápas jsme si prohráli druhým setem, v němž jsme měli zvítězit,“ uvedl trenér Miroslav Malán.

Rozhodčí: Blažek J. Pavelek M. Diváků: 250. Liberec: Smutná, Neumannová, Veselá, Vinecká, Ševců, Holásková, libero: Ullmannová. Střídala: Rašková.

Sokol Šternberk - TU Liberec 3:1 (-20, 21, 21, 23)

TU začala na hřišti nováčka dobře a po vyhrané úvodní sadě to vypadalo nadějně. Jenže do hry se od druhého setu hostujícím vloudily chybičky a dvě sady prohrály v bojovném duelu horším závěrem. Ve čtvrtém setu se zdálo, že se půjde do tie-breaku, ale Liberec od stavu, kdy vedl 23:22, již neudělal ani bod a zápas ztratil. „Porazili jsme se sami nevynucenými chybami. Nebyly u jedné hráčky, ale u více. Domácí vyhrály také proto, že byly malinko odvážnější,“ dodal Malán.

Rozhodčí: Z. Grabovský, Vojtíšek. Diváků: 250. Liberec: Smutná, Neumannová, Veselá, Vinecká, Ševců, Holásková, libero: Ullmannová. Střídaly: Garčárová, Rašková.

V tabulce extraligy se tak po čtyřech kolech krčí na chvostu. TU Liberec má pauzu a extraligový volejbal bude hrát až v úterý 3. listopadu v Brandýse s juniorkami ČR. Hned ve čtvrtek 5. listopadu jede do Přerova na dohrávku odloženého zápasu.