Liberecká parta nastoupí dnes od 18.00 proti brněnskému VK Královo Pole, v sobotu o půl hodiny později zavítá pod Ještěd TJ Ostrava. "Chceme útočit na titul, čeká nás zajímavá sezona," řekl ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Zápasy 1. a 2. kola budou odehrány až v půlce listopadu a začátkem.

Liberec se chce vrátit na české volejbalové výsluní. Po uplynulé sezoně bez titulu, kdy nakonec bronzové ženy nenavázaly na skvělou základní část, ředitel klubu Šimoníček sestavil prakticky nový tým.

V kádru Dukly už nebude hrát libero Veronika Dostálová, jedna z největších opor a v minulé sezoně kapitánka týmu, jež byla v Dukle celých pět let od založení ženského extraligového volejbalového družstva. Končí i smečeřka Lucie Nová, a nahrávačky Olga Skrypak a Anhelina Dubianska. Ukrajinský nahrávačský tandem zaskočí zahraniční akvizice Hyke Lyklema a Victoria Deisl, smečařský post posílila Diana Frankevych.

V letošním roce bude UNIQA extraliga žen obohacena o zápasy s ukrajinským týmem Dnipro, který je zároveň účastníkem základní skupiny CEV Champions League a zápasy odehraje v hale Klimeška v Kutné Hoře.

Hned na úvod extraligy se proti sobě postaví aspiranti na medaile. Loňský finalista z Královopolské zajíždí na palubovku Dukly Liberec, která bude chtít v novém ročníku napravit své loňské zaváhání. Dalším týmem, kdo se netají podle portálu cvf.cz útokem na medailové pozice, je VK UP Olomouc, který přivítá Šelmy z Brna. Mistrovský Prostějov vstoupí do sezóny utkáním v domácím prostředí pražského Olympu.

Už v sobotu se odehrají čtyři zápasy 4. kola. Volejbalistky Dukly Liberec opět nastoupí na domácí palubovce, tentokrát proti ambiciózní Ostravě.

Zápasy 3. kola:
pátek 21. října
17:00 PVK Olymp Praha – VK Prostějov
18:00 VK Dukla Liberec – VK Královo Pole
18:00 VK UP Olomouc – VK Šelmy Brno

Zápasy 4. kola:
sobota 22. října
15:00 SC Prometey Dnipro – VK UP Olomouc
17:00 Volejbal Přerov – PVK Olymp Praha
17:00 VK Šelmy Brno – TJ Sokol Frýdek-Místek
18:30 VK Dukla Liberec – TJ Ostrava

pondělí 24. října
19:30 VK Prostějov – VK Královo Pole (ČT sport)