Pro Liberečanky bylo třinácté kolo šťastné. „U nás se opět potvrdilo, že když hrajeme v roli favorita proti soupeři s mladými hráčkami, míváme s tím problémy. Nedařilo se nám tolik, jak by mohlo a mělo, celkově to dnes nebyl moc hezký volejbal. Přesto jsme ale dokázali zvítězit ve třech setech, za což jsme samozřejmě rádi. Máme tři důležité body z venku,“ uvedl Libor Gálík, trenér VK Dukla Liberec.

„Pro nás další důležité vítězství, konečně zas 3:0. Musíme ale zapracovat na tom, abychom vydržely hrát vždy celý set a zbytečně si to samy neztěžovaly. Místo klidu se pak se soupeřem vyrovnaně pereme, tohle je potřeba do dalších zápasů zlepšit,“ přidala liberecká kapitánka Veronika Dostálová.

„Dnes jsme mohli uhrát víc, náš výkon ale nebyl dobrý. Špatně nám fungovala obrana, dělali jsme řadu hrubek, měli slabší přechod z obrany do útoku. Ten byl často hůř připravený, proto se pořád chodilo do postavených dvojbloků a v zakončení jsme se tak těžko prosazovali. Nepodařilo se navázat na předchozí kvalitní výkony, tentokrát cítíme zklamání,“ uvedl pro portál cvf.cz Miroslav Čada, trenér VK Prostějov.

Na čele elitní soutěže mužů je situace vyrovnaná. První tři celky, tedy České Budějovice, ČEZ Karlovarsko a pražské Lvi dělí jediný bod. Parta z hlavního města si dojela pro výhru do Ústí nad Labem, kde došlo na souboj dvou týmů, které nosí hrdě lvíčka na prsou a zároveň se v uplynulém týdnu neúspěšně představily i v evropském CEV Cupu. „Zápas byl určitě divácky atraktivní. Obě družstva předváděla kvalitní extraligový volejbal. Pro nás bohužel bez bodů do tabulky. Důležité momenty ve vítězných setech zvládla lépe Praha. Ve čtvrtém setu chybělo i trocha štěstí a vlastní chyby v koncovce nás připravily o rozhodující pátý set,“ komentoval duel ústecký trenér Lubomír Vašina, jehož tým ztratil v koncovkových dva, tři a pět bodů.

Pikantní byl v 8. kole i duel Liberec – Ostrava. Naposledy se oba soupeři utkali v loňském čtvrtfinále, kde o postupujícím se rozhodovalo až v posledním možném utkání. I sobotní utkání bylo velice vyrovnané. Po dramatické koncovce čtvrtého setu (33:31) zvládla lépe i tiebreak Dukla a zvítězila 3:2. Udržela si domácí neporazitelnost. „Těžké utkání. Ostrava hrála výborně, tlačila nás servisem,“ uvedl liberecký trenér Michal Nekola.