Ligové házenkářky Lokomotivy Liberec uspěly počtvrté po sobě. Naposledy zvítězily na hřišti třetí Olomouce gólem v poslední vteřině. Ten vstřelila Havlíčková. Domácí byly posílené o dvě hráčky z A týmu interligy (brankářka Rašková a spojka Samcová), zatímco Liberec byl oslaben o Vélovou (škola), Kalčíkovou (disciplinární trest za dvě červené karty v letošní sezoně) a druhou brankářku Průchovou (zaměstnání).

„Věděli jsme, že nás proti domácím nečeká nic lehkého a hned od začátku jsme do zápasu vstoupili dost nervózně, hlavně se nám nedařilo v obraně uhlídat hbité domácí hráčky,“ uvedla trenérka Kateřina Adamová.

Po pěti minutách si tedy musela vzít oddechový čas a dost důrazně promluvit k hráčkám. Od té doby se obrana zlepšila a v 9. minutě byl už stav nerozhodný 7:7. Do konce poločasu to bylo ve skóre jako na houpačce, když Liberecké dokonce prohrávaly o tři branky. Nakonec Olomouc vyhrála poločas 19:17.

Čtvrt hodinu ve druhém poločase liberecké házenkářky stále dotahovaly náskok domácích, což se jim nakonec podařilo. Po vyrovnání se pak oba celky střídaly ve vedení, přesto byl již Liberec lepším družstvem. Pět minut před závěrem se Liberecké dostaly do vedení o dvě branky, ale domácím se podařilo 20 vteřin před koncem vyrovnat a vše směřovalo ke konečné remíze.

Liberec stihl rychle rozehrát a současně se sirénou si vynutil na pravé straně faul. Takže přišel poslední hod na domácí branku. Exekutorkou se stala Havlíčková, proti níž stála šestičlenná zeď s brankářkou. Havlíčková však neskutečnou střelou vymetla levý růžek branky a Lokomotiva mohla slavit čtvrtou výhru v řadě. „Hrála se výborná a rychlá házená, která se musela divákům líbit. Pochvalu si zaslouží všechny aktérky zápasu jak Olomouce, tak především ty naše. K neudržení byla především Šteffanová, se kterou si nevěděli domácí vůbec rady, jak ji ubránit, především v rychlém útoku,“ zhodnotila Adamová.

Olomouc: Kosová 10/5, Samcová 6, Grolichová 4 - Liberec: Kuběnová - Šteffanová 12, Kropíková 9/3, Kastnerová 5/1, Smolíková 2, Havlíčková 2, Kuhnová 1, Rezlerová 1, Bezchlebová, Houserová. Sedmičky: 5:3.