Liberecké Gazely se již dotáhly na druhý York

Liberec – Futsalový okresní přebor: Půlmistrem je nový účastník FT Zlej Se(n) Liberec. Na konci tabulky přezimují liberecké Prašivky.

19.12.2013

Futsalové utkání. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK/ Martin Bergman

Posledním kolem skončila podzimní část okresního přeboru futsalistů. Své ambice potvrdil nový účastník, FT Zlej Se(n) Liberec, který se stal půlmistrem a v závěrečném duelu nedal šanci béčku Intermy. Na posledním místě přezimují Prašivky, které v posledním kole prohrály s nulou s Nord Servisem.

Inter Interma Liberec B – FT Zlej Se(n) Liberec 2:7 (1:3)
Podzimní půlmistr hrál s rezervou Intermy, která držela až do deváté minuty bezbrankové skóre, pak se ale zmocnil míče Rozmajzl a nedal gólmanovi Vargovi šanci. Ve 12. minutě však utekl Zeman a bylo vyrovnáno. Na další branku se čekalo až do 17. minuty, to Benek po pěkné akci vrátil hostům vedení. Tečku za prvním poločasem udělal dorážející Šotola, který zvýšil vedení na 3:1. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a hned v 27. minutě přidal Rozmajzl čtvrtou branku. Domácím se nedařilo v koncovce a tak v 30. minutě zvýšil na 5:1 Beneš. Ten samý hráč se prosadil ještě v 37. a 38. minutě a zaznamenal hattrick, hosté vedli již 7:1. Interma už jen kosmeticky upravila výsledek zásluhou Scheuflera na konečných 2:7. Zlej Se(n), tak udržel podzimní neporazitelnost a v čele tabulky má devítibodový náskok.
Branky: Zeman, Scheufler – Beneš 3, Rozmajzl 2, Šotola, Benek.

FC Prašivky Liberec – Nord Servis Liberec 1993 0:5 (0:1)
Nord Servis musel proti posledním Prašivkám vyhrát, aby přezimoval na páté příčce
a zůstal v kontaktu s čelem tabulky. Dlouho se hrálo vyrovnané utkání s minimem šancí na obou stranách, až v 15. minutě domácí zaváhali v rozehrávce a Jahoda pěknou střelou k tyči otevřel skóre zápasu. Do konce prvního poločasu již branka nepadla, a tak hosté vedli 1:0. Ve druhém poločase se domácí tlačili do zakončení, ale branka pro ně byla asi zakletá a tak udeřilo na druhé straně, v 38. minutě zakončoval pohlednou akci Louda. O minutu později bylo pro domácí ještě hůře, to když Schejbal zvyšoval na 3:0. Tato branka utkání rozhodla, Nord Servis přidal ještě další dvě branky a uštědřil domácím čistého „bůra". Přezimuje tak osamocen na páté pozici, domácí zůstávají poslední.
Branky: 0 – Jahoda 2, Louda, Schejbal, Průšek.

Greens Liberec – TTNF Liberec B 6:7 (4:4)
Domácím Greens patřila šestá pozice a přivítali svého souseda v tabulce, sedmou rezervu TTNF. Hned ve 3. minutě poslal hosty do vedení Volek, v 7. minutě ale po pěkné individuální akci vyrovnal Holec. Nerozhodný stav nevydržel dlouho a Pekař v 9. minutě poslal Greens do vedení, o tři minuty později, ale bylo opět vyrovnáno, prosadil se Neumann. V 17. minutě poslal Oberreiter hosty znovu do vedení, ale Dráb vyrovnal v 21. minutě na 3:3. O minutu později vrátil domácím vedení Jirouš. Když už to vypadalo, že domácí první poločas vyhrají, napřáhl Páral a chytrou střelou vyrovnal na 4:4. V úvodu druhého poločasu byli hosté lepší a po zásluze šli v 28. minutě do vedení díky Tothovi,
o čtyři minuty později zvyšoval na 6:4 Mečíř, sedmou branku přidal v 41. minutě Oberreiter. Až po této brance začali hrát také domácí a Jirouš v 45. minutě snížil na 5:7, ten samý hráč minutu před koncem dovršil hattrick a snížil na rozdíl jediné branky. Na víc již ale domácím nezbyl čas, a tak prohráli smolně 6:7.
Branky: Jirouš 3, Holec, Dráb, Pekař – Oberreiter 2, Neumann, Páral, Mečíř, Toth, Volek.

PRINTMAX Liberec – GRUPS C.F. Liberec 6:3 (1:2)
Desátý Printmax by se v případě vítězství dotáhl na svého soupeře. Hned v 6. minutě utekl Řezka a poslal domácí do vedení, v 11. minutě ale vyrovnal Pikous ml. Zbytek prvního poločasu se hrálo vyrovnané utkání s minimem šancí na obou stranách. Když už to vypadalo na remízový první poločas, Horáček se zmocnil míče a poslal v posledních vteřinách prvního poločasu hosty do vedení. Úvod druhého poločasu vyšel opět Grups a Pikous st. zvýšil v 33. minutě na 3:1. V 37. minutě ovšem snížil Vávra a v 42. minutě vyrovnal na 3:3 Munzar, hosté totálně zkolabovali a o minutu později již prohrávali, za další minutu dokonce o dvě branky, když Řezka zvýšil na 5:3. Účet zápasu uzavřel v poslední minutě Novotný, který pečetil výsledek na konečných 6:3.
Branky: Řezka 2, Vávra, Munzar, Vondráček, Novotný – Horáček, Pikous ml., Pikous st.

Al- chajda Liberec – Makro Liberec 4:9 (0:4)
Předposlední Al- chajda přivítala osmé Makro. Domácí od začátku výborně bránili a vytvořili si několik dobrých příležitostí, žádnou ovšem nevyužili. A tak udeřilo na druhé straně, v 15. minutě utekl Hybner a poslal hosty do vedení, o minutu později zvyšoval na 2:0 Veselý. Špatnou tříminutovku dokumentoval třetí brankou opět Hybner, navíc těsně před koncem poločasu Hájek zvýšil na 4:0.
V úvodu druhého poločasu sice snížil Pavlů na 1:4, v 34. minutě ale Pittner opět zvýšil na rozdíl čtyř branek. V 36. minutě dali domácím naději Žihla s Růžičkou, kteří snížili na 3:5. Hosté ale ihned zabrali, nejprve se v 37. minutě prosadil Andrš a v 42. minutě přidali další branky Hájek s Pittnerem a hosté vedli 8:3. Na 4:8 snížil v 45. minutě Tvrzník, poslední branku ale zaznamenal Pittner, který dovršil hattrick a upravil na konečných 4:9.
Branky: Pavlů, Žihla, Růžička, Tvrzník – Pittner 3, Hybner 2, Hájek 2, Andrš, Veselý.

Avast! Liberecké Gazely – FC York Liberec 5:1 (3:1)
Druhý York hrál se čtvrtými Gazelami, které se ale v případě vítězství mohly bodově dotáhnout právě na svého soupeře. Hned ve 4. minutě poslal Moc domácí do vedení, York dlouho nemohl najít recept na svého soupeře, až v 17. minutě vyrovnal na 1:1 Krejčík, který využil standardní situaci. Konec poločasu ale vyšel domácím náramně, nejprve v 19. minutě vrátil domácím vedení Drzymala a o minutu později zvýšil na 3:1 Borák. Tímto dílčím výsledkem také skončil první poločas. Ve druhém poločase se York snažil vyrovnat, ale nedokázal využít ani největší šance, a tak koncem zápasu Gazely ještě přidaly další dvě branky, které zařídil Radek Tomášek. Domácí tak zvítězili s přehledem 5:1 a dotáhli se na druhý York, o dva body za nimi se drží rezerva Interu Intermy.
Branky: Tomášek 2, Borák, Drzymala, Moc – Krejčík.

Všem aktivním i pasivním sportovcům přeje vedení soutěže za futsalový okres Liberec hodně zdraví do nového roku 2014.

Autor: Redakce

19.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

INOVATIVNÍ přístup ocenila porota u heliportu v KNL.

Reakce KNL na povolební prohlášení poslance Bláhy

Gólová radost Romana Potočného v Edenu.

Antislávista Potočný opět udeřil v Edenu

Politolog Jan Kubáček říká: „Kroužkování nakazilo i ODS“

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ - Podle známého politologa Jana Kubáčka jsou voliči v Libereckém kraji vybíraví.

Malý podvod na velké voliče, v kasínu není tvrdý hazard

Jablonec n. N. - V Jablonci se bude konat referendum o zákazu výherních automatů. Podle zastupitele Jakuba Macka herna s živou obsluhou není nebezpečná. Lidé ale podepisovali často v dobré víře, že se petice týká i kasín.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.