Liberecká vzduchovková liga dostřílela

Liberec - Sportovní střelecký klub Liberec (SSK) uspořádal 26. ročník Liberecké vzduchovkové ligy a také Grand Prix Liberec s Grand Prix Syner.

8.2.2017

Liberecká vzduchovková liga dostřílelaFoto: VLP / Cihlář Miloslav

Letošní akce opět přinesla rekordy jak v účasti střelců, tak v absolutních nástřelech v disciplíně vzduchová puška v leže. Střílejících bylo v jednom dni 167 již na prvním kole ligy. Tyto počty závodníků mají pouze pořadatelé nejvýznamnějších republikových a mezinárodních závodů. Byly zde dosaženy absolutní nástřely v disciplíně vzduchová puška v leže. Mezi střelce, kteří nastříleli absolutní nástřely, patří i mladí střelci pořádajícího klubu a akce se zúčastnila řada reprezentantů v juniorských i dospělých kategoriích v disciplínách vzduchová puška stoje 40 a 60 ran. Totéž platí i o disciplíně vzduchová pistole, kde se počet soutěžících stále zvyšuje.

"Na stupních vítězů se po celé soutěži, kde se započítávají tři nejlepší výsledky, umístilo pět našich střelců. V kategorii VzPu do 12 let v leže se umístila druhá Nikola Regnerová. V této kategorii poprvé startovali naši začátečníci. Nejlepší byl Jakub Mládek (249 bodů), druhý Petr Trnovský (232 bodů) a Michal Malinovský (209 bodů). V kategorii VzPu do 14 let v leže bylo před závodem pět adeptů na celkové vítězství. Nakonec ho obhájila naše Katka Mikulčíková, která střelila 300 bodů a 30 centrů. Tři sta bodů střelil také Vojta Záborec, který skončil celkově sedmý.

Klára Boháčková a Jana Burdová střelily 299 bodů a v nabité kategorii byla Klára celkově šestá a Jana sedmá. Poprvé si zastříleli naši začátečníci Pavel Molnár (271 bodů) a Petr Herrmann (250 bodů). V kategorii dorost VzPu stoje do 18 let vyhrál Radek Mikulčík, který nestřílel poslední kolo ligy, protože byl v Plzni na nominačních závodech na ME. V kategorii VzPu 60 ran muži + junioři skončil třetí Pavel Boháček. V pistolových disciplínách se Alena Burdová umístila třetí, když jí o dva body utekla zlatá medaile," informoval Milan Regner z SSK Liberec.

Grand Prix Liberec a Grand Prix Syner
Dalším podnikem byl 25. ročník Grand Prix Liberec a Grand Prix Syner. Jedná se o dvoudenní soutěž 1. kategorie a sledované závody reprezentace, které pořádal SSK Liberec. Výsledky kategorie VzPu 40 Dorost: 1. Barbora Neumannová, SSK DDM Kolín (407,7 bodů), 2. Landová, SSK KSS LOYD Jablonec (402,7 bodů), 3. Nykl, SSK DDM Kolín (401,3 bodů). Kat. VzPu 40 Ženy: 1. Vlasta Bartoníčková, SSK Policie Rapid Plzeň (206,4 bodů), 2. Dudová, SSK Policie Rapid Plzeň (203 bodů), 3. Kimáková, SSK Ruprechtice (179 bodů). Kat. VzPu 60 Muži: 1. Václav Haman, SSK Plzeň - Slovany (206,4 bodů), 2. Havlík, SSK Plzeň – Slovany (201,6 bodů), 3. Kasper, SSK Poruba, Skalka (180,6 bodů).

Druhý závod probíhal bez finále. V kategorii VzPu 40 Dorost zvítězila opět Neumannová (409,4 bodů), druhá byla Kimáková (407,4 bodů) a třetí Matěj Zmátlo, SSK DDM Kolín (401,8 bodů). Kat. VzPu 40 Ženy: 1. Karolína Brabcová, SSK Manušice (414,5 bodů), 2. Bartoníčková (412,5 bodů), 3. Kasper, SSK COSMANOS (409,6 bodů). Kat. VzPu 60 Muži: 1. Tomáš Morávek, SSK Dukla Plzeň (618,7 bodů), 2. Haman, SSK Plzeň Slovany (616,9 bodů), 3. Havlík, SSK Plzeň Slovany (615,8 bodů). Pistolové disciplíny kategorie VzPi 40 Dorost: 1. Michal Mastný, SSK Dukla Plzeň (367 bodů 6xCT), 2. Stárek, SSK Škoda Vrchlabí (367 bodů, 5x CT), 3. Schiefner, Dresden (366 bodů). Kat. VzPi 40 Ženy: 1. Jarmila Zámyslická, SSK DUEL Praha (373 bodů), 2. Petříková, SSK Škoda Vrchlabí (363 bodů), 3. Hojdíková, SSK Hradec Králové Třebeš (361 bodů). Kategorie VzPi 60 Muži: 1. Lubomír Petera, SSK Orličtí Ostrostřelci (566 bodů), 2. Putzmann (565 bodů), 3. Wagenitz, oba Dresden (564 bodů).

V rámci závodů se vyhlašuje Memoriál Miroslava Emingera (cena pro nejlepší střelce v součtu obou dnů v dané disciplíně). Vítězem v kategorii VzPu 60 se stal Martin Havlík, Plzeň Slovany (1234,6 bodů), vítězkou v kategorii VzPu 40 se stala Karolína Brabcová, Manušice (828,1 bodů). V kategorii VzPi 60 zvítězil Mathias Putzmann, Dresden (1141 bodů) a v kategorii VzPi 40 zvítězila Jarmila Zámyslická, Duel Praha (736 bodů).

Posledním závodem, který SSK Liberec pořádá před MČR bude veřejný krajský přebor, který se bude konat 26. února.

8.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

Výstava Metznerbund v Oblastní galerii.
9

Metznerbund v Oblastní galerii překvapuje porcí pestrého umění českých Němců

JAKUB ROSSMANN Narodil se 16. října v liberecké porodnici mamince Michaele Hesové z Liberce. Vážil 3,81 kg a měřil 52 cm.
8

Hlasujte pro nejhezčí miminko 42. týdne roku 2017

Kraj ušetřil na veřejných zakázkách miliony

Liberec – Od začátku letošního roku do konce září Liberecký kraj vyhodnotil celkem 135 veřejných zakázek za předpokládanou hodnotu 827.497.297 Kč.

Byl to dříč, vzpomíná na atleta Karla Koláře jeho trenér Vladimír Zelin

Úspěšný, nedávno zesnulý, jablonecký atlet, Karel Kolář, strávil nejdelší a také nejúspěšnější sportovní období v jablonecké TJ Liaz. Tam jej v letech 1977 až 1982 trénoval Vladimír Zelinka.

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech opět mohou plnoletí občané ČR volit své zástupce v Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.

Derby mělo říz! Liberec obrat dokonal v nájezdech, Litvínov nasadil posily

Litvínov – Osmý pokus libereckým vicemistrům vyšel a konečně slaví první venkovní výhru v sezoně. Dočkal se v jednom ze šlágrů 15. extraligového kola v Litvínově, kde díky trefě Michala Bulíře vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech. Bílí Tygři dvakrát prohrávali, avšak vždy dokázali srovnat krok a obrat nakonec v nájezdech dokonali.